Вічна молодість. Дослідники виявили незвичайний, але приємний ефект ліків від гіпертонії

Давно відомі ліки від підвищеного тиску можуть продовжити життя (Фото:ADDRicky/Depositphotos)
Вчені з Ліверпульського університету та Гарвардської медичної школи виявили, що препарат рілменідин може уповільнити старіння та збільшити тривалість життя.
Рілменідин був обраний для дослідження, тому що на клітинному рівні його дія викликає той самий ефект, що і здорове харчування з обмеженням калорій. А це, згідно з декількома дослідженнями на моделях тварин, є чудовим способом збереження молодості.
Дослідження на хробаках виду Caenorhabditis elegans рілменідина показало зміну клітинних показників на краще. Старі особини при цьому жили довше, що цілком відповідає початковим висновкам дослідників. Також було відзначене більш активне відновлення клітин нирок та печінки тварин, оброблених препаратом.
Дослідники вважають результати цієї роботи дуже важливими, оскільки їм вдалося знайти препарат, який повністю замінює за своїм оздоровчим ефектом на організм низькокалорійні дієти. Останніх, як відомо, важко дотримуватись упродовж тривалого часу, тому надійним способом відстрочити старість вони не є.
Наступним етапом дослідження рілменідину буде експеримент на клітинах людей. Вчені сподіваються, що їм вдасться підтвердити користь ліків від гіпертонії, представивши світ новий препарат проти старіння.
Також команда планує докладніше вивчити ефекти рілменідину перед тим, як рекомендувати його як антивікову терапію широкому колу осіб.
Несподівані ефекти відомих ліків відкриваються постійно. Нещодавно дослідники проаналізували медичні записи більш ніж 23 тисяч американських чоловіків за 14 років. Деякі з них приймали інгібітор фосфодіестерази типу 5 (ФДЕ-5i), відомий як ліки від еректильної дисфункції під назвою Віагра.
Виявили, що в учасників дослідження, які приймали ФДЕ-5i, ймовірність померти від серцево-судинних захворювань була на 39% нижчою, ніж у тих, хто не приймав препарат. Крім того, вони на 25% рідше вмирали з будь-якої причини і на 13% рідше страждали на серцево-судинні захворювання.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.