Вам це сподобається. Вчені з’ясували, як помірне вживання алкоголю впливає на організм

14 травня 2021, 11:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські медики виявили, що активність мозку, пов’язана зі стресом, була нижче у людей, які помірно пили алкоголь, а не зловживали ним або зовсім відмовилися від алкоголю.

Для початку варто уточнити, що «помірне вживання» визначається як не більше одного алкогольного напою для жінок і двох для чоловіків в день, пише ScienceDaily.

Згідно з новою науковою роботою, представленою на 70-й щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів - це перше дослідження, що показує, як вживання помірної кількості алкоголю може захистити серце, зокрема внаслідок зменшення сигналів мозку, пов'язаних зі стресом.

Відео дня

«Вважається, що помірна кількість алкоголю може впливати на мозок, цей вплив допомагає вам розслабитися, знизити рівень стресу і, можливо, за допомогою цих механізмів, знизити частоту серцево-судинних захворювань» - сказав доктор медицини, науковий співробітник з ядерної кардіології в Массачусетської лікарні загального профілю і провідний автор дослідження.

В ході дослідження було виявлено, що активність мозку, пов'язана зі стресом, була вище в осіб, які не вживають алкоголь, в порівнянні з людьми, які пили помірно. У той час як у людей, які зловживають спиртним (понад 14 порцій на тиждень), був найвищий результат.

Як з'ясували фахівці, люди які пили в міру, мали на 20% нижчий ризик виникнення серйозних проблем ССЗ, а також низьку активність мозку при стресі.

Вчені попереджають, що ці результати можуть відкрити двері для нових терапевтичних засобів або приписів для зняття стресу, таких як вправи або йога, щоб допомогти мінімізувати сигнали стресу в мозку. Також вчені підкреслили, що вони не повинні сприяти до вживання алкоголю, адже він має кілька важливих побічних ефектів, в тому числі підвищення ризику виникнення раку, пошкодження печінки, а також він викликає залежність.

Раніше НВ писав, що чим людина старша, тим йому легше переносити похмілля. До такого висновку (якому ви можете здивуватися) прийшла команда вчених з Нідерландів, Австралії і Британії.

Для свого дослідження вони опитали 761 людину у віці від 18 до 94 років. Трохи більше половини з них - жінки. Висновки вони опублікували в журналі Alcohol and Alcoholism.

В цілому молоді люди вживають більше алкоголю за раз, ніж люди більш похилого віку, а чоловіки — більше, ніж жінки. Цікаво, що молоді чоловіки важче переносять похмілля, ніж молоді жінки. Але з віком ця різниця поступово стирається, і в старших вікових групах і жінки, і чоловіки однаково оцінювали свій стан після хорошої гулянки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X