Користь жиру. Вчені знайшли новий підхід до лікування діабету

11 листопада 2019, 11:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, білок адіпсін, який виробляється в жирових відкладеннях, допомагає захищати клітини, які виробляють інсулін, від руйнування при діабеті 2 типу.

Серед людей середнього віку більш високі рівні білка в крові також були пов’язані з захистом від діабету 2 типу, відзначили автори роботи.

«Велика проблема, пов’язана з діабетом 2 типу, полягає в тому, що бета- клітини перестають функціонувати належним чином і зникають», — сказав старший автор роботи, доктор Джеймс Ло, доцент кафедри медицини і фармакології.

Відео дня

Близько 30 мільйонів людей у Сполучених Штатах страждають діабетом, і до 95% цих людей мають форму захворювання 2 типу, при якій організм перестає реагувати на інсулін, а бета-клітини підшлункової залози поступово припиняють виробляти його в достатній кількості.

За словами доктора Ло, деякі з доступних в даний час препаратів, призначених для бета-клітин, мають побічні ефекти, такі як занадто сильне зниження рівня глюкози в крові. Крім того, не існує перевірених способів запобігання втрати бета-клітин. Люди з діабетом 2 типу, чиї бета-клітини не працюють належним чином, повинні вводити інсулін для підтримки стабільного рівня глюкози в крові.

Вчені з Weill Cornell Medicine і NewYork-Presbyterian спочатку провели дослідження, в якому вони збільшили рівні адіпсіна у мишей з діабетом 2 типу. Вони виявили, що адіпсін надавав довгостроковий позитивний вплив на діабет, покращуючи рівень цукру в крові і підвищуючи рівень інсуліну, допомагаючи запобігти загибелі бета-клітин.

Також вони визначили, що адіпсін активує молекулу, яка називається С3а, яка захищає і підтримує функцію бета-клітин. Вони також виявили, що C3a пригнічує фермент, званий DUSP26, який може пошкодити бета-клітини і викликати їх загибель.

Потім дослідники безпосередньо заблокували активність DUSP26 в бета-клітинах людини і виявили, що це лікування захищає бета-клітини від загибелі. Так само, коли вони придушували активність DUSP26 у мишей, бета-клітини ставали здоровішими.

Крім того, рівні адіпсіна корелювали з кількістю підшкірного жиру, який зберігається тільки під шкірою, а не вісцеральним жиром, що зберігаються в черевній порожнині. «Більшість людей думають, що жир пов’язаний з чимось поганим, але все набагато складніше. Підшкірний жир більш доброякісний або навіть захисний порівняно з вісцеральним», — підкреслили автори роботи.

Необхідні подальші дослідження, щоб визначити, якою мірою високий рівень адіпсіна у людей захищає їх від розвитку діабету і чи може підвищення рівня адіпсіна знизити ризик розвитку діабету в певних групах населення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X