Корисний напій? Вчені виявили в чайних пакетиках мікрочастинки пластику

27 вересня 2019, 13:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Канадські дослідники показали, що один чайний пакетик при заварці призводить до потрапляння в воду мільярдів пластикових частинок.

Робота вчених з Університету Макгілла в Канаді стосується тільки найсучасніших пакетиків, в складі яких є пластик.

Протягом багатьох років пакетики проводилися в основному з паперу, але останнім часом деякі компанії використовують замість цього пластикові мішечки. Це не просто проблема для навколишнього середовища. На думку дослідників з Університету Макгілла в Канаді, температура вище 40 градусів за Цельсієм може сильно погіршити якість навіть харчового пластику.

Відео дня

Команда взяла пачку пластикових пакетиків від чотирьох чайних брендів, прибрала з них чай і ретельно їх обполоснула. Це потрібно було для того, щоб все, що вони знайшли в воді, не було в самому чаї.

Вони також використовували кілька чайних пакетиків, що не були спорожнені, для контролю, щоб визначити, що розрізання чайного пакетика для спорожнення чаю не впливає на кількість частинок, що вивільняються.

Для кожної марки, яку вони тестували, три спустошених чайних пакетика поміщали в один чистий скляний флакон і занурювали в 10 мілілітрів 95-градусної води за Цельсієм на 5 хвилин. Потім чайні пакетики були видалені, а вода зливалася в іншу чисту скляну тару.

Вони виявили, що пакетики тріскалися і руйнувалися після занурення, і що в воді було багато мікро- і наночастинок, в основному від 1 до 150 мікрометрів для мікрочастинок і від 100 до 1000 нанометрів для наночастинок. Хімічний склад цих частинок відповідав пакетикам.

Дослідження показало, що один пластиковий пакетик з заваркою при температурі 95 градусів за Цельсієм випускає близько 11,6 мільярда частинок мікропластиків і 3,1 мільярда частинок нанопластика в одну чашку. В даний час вчені припускають. що ми споживаємо понад 74 000 часток мікропластика на рік. Згідно з цим дослідженням, в одній чашці чаю з пластикового чайного пакетика ця кількість майже в 200 000 разів більше.

Потім дослідники додали отримані наночастинки в живильне середовище, де мешкали рачки-дафнії, і виявили закономірність в підвищенні концентрації частинок пластика в воді і появі порушень в розвитку планктонних ракоподібних. Проте, за словами вчених, необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи буде чай з додаванням пластика впливати на людей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X