Мрія конспіролога. Вірусолог з Китаю заявила, що новий коронавірус створили в лабораторії

16 вересня 2020, 16:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Доктор Лі-Мен Янь, колишній науковий співробітник Гонконгської школи громадської охорони здоров’я, розмістила у відкритому доступі статтю про вірус SARS-CoV-2.

Стаття, яка називається «Незвичайні особливості геному SARS-CoV-2, які передбачають складні лабораторні модифікації, а не природну еволюцію і визначення її ймовірного синтетичного шляху», поки не рецензована жодним науковим журналом.

Відео дня

Автор статті стверджує, що «SARS-CoV-2 демонструє біологічні характеристики, несумісні з природним зоонозним вірусом».

Стаття Янь з’явилася після інтерв'ю, яке вона дала на британському ток-шоу «Вільні жінки» в п’ятницю, в якому вона повторила свої твердження про те, що коронавірус «виходить з лабораторії — лабораторії в Ухані, і лабораторія контролюється урядом Китаю».

Вона наполягала на тому, що широко поширені повідомлення про те, що вірус виник у минулому році на ринку в Ухані, є «димовою завісою».

«Дані показують, що SARS-CoV-2 повинен бути лабораторним продуктом, створеним з використанням коронавірусів кажанів ZC45 і/або ZXC21 як шаблон і/або основи. Ґрунтуючись на доказах, ми додатково постулюємо синтетичний шлях зараження SARS-CoV-2, демонструючи, що лабораторне створення цього коронавірусу зручно і може бути виконано приблизно за шість місяців», — підкреслила Лі-Мен Янь у своїй статті.

Повідомляється, що в квітні Янь втекла з Гонконгу до Америки, щоб «підвищити обізнаність» про пандемію. Кажуть, що вона ховалася через страх за свою безпеку.

Янь сказала, що її колишні керівники в Гонконгській школі громадської охорони здоров’я «змусили її замовкнути», коли вона забила на сполох про передачу вірусу від людини до людини в грудні минулого року.

Вона також стверджувала, що перед тим, як втекти з Китаю, її інформація була стерта з державних баз даних.

Лабораторія заперечувала, що Янь коли-небудь «проводила якісь дослідження передачі вірусу від людини до людини», і сказала, що її твердження «не мають наукового підґрунтя».

Раніше НВ писав, що дослідники з двох американських університетів — Колумбійського університету в Нью-Йорку і університету Тулейна в Новому Орлеані — і Сіднейського університету в Австралії опублікували результати сенсаційного дослідження.

Вони стверджують, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, виник і розвивався до свого нинішнього стану суто еволюційним шляхом.

Відповідно, розповіді про лабораторне походження коронавірусу і змову (чи то Китаю проти всього світу, чи то Заходу проти Китаю — залежить від конкретної теорії змови) не мають під собою ніяких підстав.

Вчені проаналізували структуру вірусу і не знайшли ніяких ознак редагування, яке треба було б для його створення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X