Профілактика депресії та недоумства. Швейцарські вчені довели, що гладити собак корисно для мозку

6 жовтня, 13:48
Погладжування собак стимулює активність мозку (Фото:unsplash)

Погладжування собак стимулює активність мозку (Фото:unsplash)

За результатами спостереження за людьми, які гладили собак, дослідники констатували підвищення мозкової активності, а також насичення крові гемоглобіном.

Дослідники зібрали 19 здорових дорослих (9 жінок та 10 чоловіків). Вони виміряли активність мозку до та під час спілкування з улюбленцями.

У цьому дослідженні була використана функціональна спектроскопія ближнього інфрачервоного діапазону (fNIRS). На лобі учасників були закріплені електроди, що вимірювали активність префронтальної кори.

Відео дня

Вимірювання проводилися в нейтральному стані, а також під час та після взаємодії з собакою.

Дослідження проходило протягом шести сеансів, під час яких люди взаємодіяли із собакою та плюшевою іграшкою. Усередині останньої була пляшка з гарячою водою, щоб іграшка була правдоподібно теплою і важкою.

Результати показали, що мозкова активність значно збільшилася під час спілкування з собакою, а насичений киснем гемоглобін залишався підвищеним (вказуючи на підвищену активність) навіть після того, як собака йшла.

Іграшки показали аналогічні ефекти, але лише спочатку. Дослідники зазначили, що вже з другого сеансу різниця в активності мозку між погладжуванням собак та плюшевих іграшок значно збільшувалася.

Автори дослідження заявили, що його результати можуть підвищити ефективність терапії багатьох станів, у тому числі депресії, недоумства, посттравматичного стресового розладу.

Швейцарський експеримент уже викликав схвалення в інших вчених.

"Домашні тварини, такі як собаки, можуть і повинні розглядатися як важливий терапевтичний засіб для пацієнтів різного віку, які страждають від проблем з фізичним або психічним здоров'ям", - сказав Доктор Джоуї Р. Джі , невролог з лікарні Providence Mission Hospital в окрузі Оріндж, штат Каліфорнія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X