Погано чуєте в натовпі? Вчені розповіли про нову ознаку деменції

7 листопада 2022, 16:20
Неможливість чути співрозмовника в шумній обстановці може вказувати на підвищений ризик деменції (Фото:Brooke Cagle / Unsplash)

Неможливість чути співрозмовника в шумній обстановці може вказувати на підвищений ризик деменції (Фото:Brooke Cagle / Unsplash)

Зміни слуху в дорослому віці можуть бути пов’язані з розвитком деменції в похилому віці.

Вчені з Оксфордського університету провели дослідження, в якому взяли участь понад 80 тис. осіб віком від 60 років.

З’ясувалося, що ті, у кого в середньому віці були невирішені проблеми зі слухом у галасливому оточенні — наприклад, людина погано чула співрозмовника в кафе — мають у п’ять разів більший ризик зіткнутися з розвитком деменції в похилому віці.

Відео дня

Це вже не перше подібне дослідження — раніше до схожих висновків дійшли австралійські й тайванські вчені.

Вчені також розглядали, чи пов’язані проблеми зі слухом із ризиком розвитку депресії, проте не знайшли жодних доказів цього.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X