Подимів. У США провели першу пересадку легенів через вейпінг пацієнта

14 листопада 2019, 13:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лікарі в Мічигані заявили, що вони провели, як вони вважають, першу подвійну пересадку легенів пацієнта, чиї легені були пошкоджені внаслідок вейпінга.

Медики наголосили, що їм уже доводиться йти на крайні заходи, коли вони стикаються з цілою низкою захворювань, пов’язаних з вейпінгом.

Медична команда з Детройтської лікарні імені Генрі Форда повідомила, що пацієнт, 17-річний чоловік, переніс операцію трансплантації тривалістю приблизно 6 годині 15 жовтня.

Відео дня

За словами лікарів, він провів місяць на апараті життєзабезпечення після перенесеної «повної відмови легенів» і без операції помер би.

Сім'я підлітка описала його як спортсмена, у якого було прекрасне здоров’я до того, як він був поміщений в лікарню на початку вересня з пневмонією. Протягом декількох тижнів його стан став настільки важким, що він виявився на вершині національного списку трансплантацій, де більшість пацієнтів проводять місяці в очікуванні донора.

«Те, що я бачив в його легенях, не було тим, що я коли-небудь бачив раніше, а я роблю трансплантацію легень протягом 20 років», — сказав Хасан Немех, керівник хірургічного відділення клініки.

«Було багато запалень і рубців на додаток до безлічі плям мертвої тканини. І самі легені були такими твердими і рубцевими, що буквально нам довелося діставати їх з грудей. Це зло, з яким я не стикався раніше», — сказав він.

Надзвичайна операція підкреслила серйозність кризи у сфері охорони здоров’я, яка вибухнула по всій країні в зв’язку з ростом популярності вейпінгу. За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, пов’язані з вейпінгом хвороби забрали життя щонайменше 39 осіб і помістили в лікарню більше 2000 людей з кінця березня, коли стали з’являтися повідомлення про те, що користувачі вейпов страждають від пневмонійоподобних симптомів.

Немех і інші лікарі, які брали участь в трансплантації, відмовилися повідомити, чи використовував підліток ТГК або нікотинові препарати, коли у нього з’явилися симптоми, заявивши, що вони хочуть захистити приватне життя сім'ї.

Раніше в Центрі з контролю і профілактиці захворювань США заявили, що причиною госпіталізації і більше 10 смертей серед любителів електронних сигарет є ТГК, — психоактивна речовина, що міститься в марихуані. Це вже не перший раз, коли медики кажуть, що шкоду приносять саме вапорайзери для куріння марихуани.

Група вчених опублікувала дослідження, засноване на біопсії легенів 17 осіб, які курили через вейп наповнювачі з марихуаною або маслами канабісу, і двоє з яких померли.

Виявилося, що захворювання легенів викликані сильними хімічними ушкодженнями дихальних шляхів. Учені поки не можуть визначити речовину, яка є причиною ураження легень, але кажуть, що схожі ознаки з’являються від отруєння токсичними хімікатами, газами та іншими небезпечними для людського організму речовинами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X