Перемога над епідемією? У США знизилося число постраждалих від вейпінгу

21 грудня 2019, 15:12

Навіть незважаючи на те, що число американців, госпіталізованих з травмою легень, пов’язаною з вейпінгом, перевищило 2500, повідомлень про такі випадки стає все менше.

Нове дослідження підтверджує, що кількість зареєстрованих за конкретний період (день або тиждень) випадків в кінцевому підсумку знижується.

Найбільш імовірним винуватцем спалаху дивного захворювання вважають ацетат вітаміну Е.

Відео дня

«Спалах стало йде на спад. Поки ми продовжуємо отримувати повідомлення про діагностованих пацієнтів, але рівень нових випадків значно знижується», — заявила в п’ятницю на брифінгу для ЗМІ докторр Анна Шучат, головний заступник директора Центрів США з контролю і профілактики захворювань.

Останні статистичні дані представлені в чотирьох звітах дослідників CDC, опублікованих в п’ятницю в щотижневому звіті по захворюваності та смертності. В одному зі звітів відзначається, що ацетат вітаміну Е присутній в легенях у 48 з 51 пацієнта, який був госпіталізований з хворобою вейпінга в 16 штатах.

«Ми впевнені, що ацетат вітаміну Е тісно пов’язаний зі спалахом хвороб вейпінгу. З огляду на всі ці результати, включаючи сьогоднішнє дослідження, ми можемо зробити висновок, що щось, що я називаю вибуховим спалахом випадків хвороби вейпінгу, може бути пов’язано з впливом ТГК-містких продуктів вейпінгу, які також містять ацетат вітаміну Е», — сказала Шучат.

Проте, за її словами, це не означає, що в електронних сигаретах або подібних продуктах «немає інших речовин, здатних викликати пошкодження легенів».

Тим часом, за станом на 19 грудня, у всіх 50 штатах було зареєстровано 2506 випадків травм легенів, які пов’язують з вейпінгом. П’ятдесят чотири пацієнти померли.

У більшості випадків пацієнти раніше використовували вейп-продукт, який включав ТГК, хімічну речовину, що міститься в марихуані. При цьому жоден з брендів не був названий основним винуватцем — було повідомлено про 152 різні марки продуктів, що містять ТГК, які використовувалися пацієнтами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X