По інтернету. У Китаї вперше провели дистанційну операцію за допомогою робота

29 серпня 2019, 09:34

Медики в пекінській лікарні успішно провели дистанційну операцію пацієнтові за допомогою робототехніки на відстані більше 136 км.

Дані про хід операції передавалися лікарям з використанням бездротової технології 5G, повідомляє агентство Сіньхуа.

Ортопедична операція була проведена 36-річній пацієнтці в місті Тяньцзінь і тривала близько чотирьох годин. Цікаво, що за кілька днів до цього дослідники успішно провели пробну операцію на моделі кістки з використанням того ж робота. Тренувальна операція пройшла набагато швидше — протягом 20 хвилин.

Відео дня

Операція на пацієнті, здійснена за допомогою підключення до Інтернету 5G, проводилася в Першій центральній лікарні міста Тяньцзінь і передавалася за допомогою прямої трансляції групі експертів Пекінської лікарні Цзішуйтань.

«Технологія 5G гарантує чіткість і безперервність переданих відео і фотографій, а також стабільність, надійність і безпеку операції. За допомогою мережі ми можемо виконувати операції незалежно від відстані між пацієнтом і лікарями», — сказав Цзян Веньсюе, голова ортопедичного відділення Першої центральної лікарні міста Тяньцзінь.

В кінці 2017 року НВ повідомляло, що в Китаї робот-стоматолог успішно імплантував пацієнтові два надрукованих на 3D-принтері зуба. Хоча робот і виконував операцію самостійно, для коректного функціонування йому все-таки необхідні люди.

До початку операції медичний персонал налаштовував робота, в тому числі програмуючи рухи пристрою, визначаючи кут і глибину, необхідні для правильної імплантації зубів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X