Сильніше за укол. У США створили пластир, який може замінити щеплення

28 вересня 2021, 09:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені використовують 3D-принтер для створення пластиру (Фото:University of North Carolina at Chapel Hill)

Вчені використовують 3D-принтер для створення пластиру (Фото:University of North Carolina at Chapel Hill)

Вчені зі Стенфордського університету і Університету Північної Кароліни надрукували на 3D-принтері пластир з вакциною, який виявився ефективнішим за укол.

Згідно з дослідженням, проведеним на тваринах, отримана імунна відповідь від вакцини була в 10 разів сильніше, ніж вакцина, введена в м’яз руки за допомогою уколу голкою.

Відео дня

Вчені представили надруковані на 3D-принтері мікроголки, які вишикувані в лінію на полімерному пластирі. Їх довжина ледь досягає шкіри для доставки вакцини.

«Розробляючи цю технологію, ми сподіваємося закласти основу для ще швидчої глобальної розробки вакцин в нижчих дозах, без болю і неспокою», — сказав провідний автор дослідження і підприємець в області технології 3D-друку Джозеф М. ДеСімоун, професор хімічної інженерії в Стенфордському університеті і почесний професор Університету Каліфорнії в Чапел-Хіллі.

Результати дослідження показують, що пластир з вакциною викликав значну Т-клітинну і антиген-специфічну відповідь антитіл, яка була в 50 разів вище, ніж при підшкірній ін'єкції.

Ця підвищена імунна відповідь може привести до економії дози, оскільки в пластирі з мікроголками для вакцини використовується менша доза для генерації імунної відповіді, аналогічної вакцині, що вводиться за допомогою голки і шприца.

У той час як пластирі з мікроголками вивчалися протягом десятиліть, робота вчених з Кароліни і Стенфорда дозволяє подолати деякі минулі проблеми: за допомогою 3D-друку мікроголки можна легко налаштувати для розробки різних пластирів для вакцин проти грипу, кору, гепатиту або COVID-19.

Пластир з вакциною, які включають вкриті вакциною мікроголки, що розчиняються в шкірі, можуть бути відправлені в будь-яку точку світу без спеціального поводження, і люди можуть наносити пластир самостійно. Більш того, простота використання пластиру з вакциною може призвести до більшого рівня вакцинації.

«Як правило, адаптувати мікроголки до різних типів вакцин складно. Ці проблеми в поєднанні з виробничими проблемами, можливо, стримують появу мікроголок для доставки вакцин», — сказала провідний автор дослідження Шаомін Тянь з Медичної школи UNC.

«Наш підхід дозволяє нам безпосередньо друкувати мікроголки на 3D-принтері, що дає нам широкі можливості для створення кращих мікроголок з точки зору продуктивності і вартості», — сказала Тіан.

Пластир з мікроголками були надруковані на 3D-принтері в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл з використанням прототипу 3D-принтера CLIP, який винайшов Джозеф М. ДеСімоун і який виробляється його компанією CARBON з Кремнієвої долини

«Один з найважливіших уроків, які ми витягли під час пандемії, полягає в тому, що інновації в науці та технологіях можуть вплинути на глобальну відповідь», — сказав ДеСімоун.

Раніше НВ писав, що противірусний препарат молнупіравір проходить останні стадії випробувань на людях. Дослідники сподіваються, що його можна використовувати для лікування і профілактики COVID-19.

Важливо відзначити, що молнупіравір можна приймати у вигляді таблеток, тобто людям не потрібно лягати в клініку, щоб отримати його.

Цей препарат знижує здатність вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID, до реплікації. Він працює, імітуючи один з будівельних блоків генетичного матеріалу вірусу. Коли вірус відтворюється, він створює нову копію своєї РНК, і зрештою ліки включаються в неї.

На даний момент в невеликому дослідженні вивчався вплив молнупіравіру на 202 пацієнтах з COVID, у яких з’явилися симптоми, але які лікувалися не в лікарнях.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X