Сила навіювання. Вчені виявили новий ефект препаратів плацебо

17 серпня 2020, 11:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження, яке вивчало кордони ефекту плацебо показало, що препарати-пустушки мають здатність зменшувати нейронні маркери стресу.

Дивно, але це відбувається навіть в тих випадках, коли людям заздалегідь сказали, що вони приймають тільки плацебо, а не активний препарат, відзначили автори роботи з Університету штату Мічиган.

Відео дня

Дослідники стверджують, що це результат, який може бути першою в своєму роді демонстрацією плацебо, яке «не вводить в оману», що дає реальні, вимірні психобіологічні зміни, а не тільки спирається на самооцінку.

Терміном ефект плацебо називають поліпшення самопочуття людини завдяки тому, що вона вірить в ефективність деякого впливу, яке насправді нейтральний. Ступінь прояву плацебо-ефекту залежить від сугестивності людини й зовнішніх обставин «лікування».

Коли дослідники проводять експерименти з використанням плацебо, що не вводить в оману, учасників заздалегідь чітко інформують про те, що їм дадуть тільки плацебо, але їм також можуть повідомити, як плацебо і ефект плацебо можуть за певних обставин призвести до позитивних фізіологічних результатів, навіть за відсутності реальних ліків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X