Проти діабету та інфаркту. Вчені виявили несподівану користь пива для чоловіків

11 серпня, 22:00
Пиво корисне для чоловіків (Фото:unsplash)

Пиво корисне для чоловіків (Фото:unsplash)

Чотиритижневе дослідження португальських вчених показало, що щоденне вживання пива покращує кишковий геном. Це зменшує ймовірність діабету та серцево-судинних захворювань.

Учасниками дослідження були 22 здорові чоловіки 23-58 років, які вживали по 330 мл безалкогольного або алкогольного пива протягом 28 днів. У результаті з'ясувалося, що вміст корисних бактерій у їхньому кишечнику збільшився. Кількість деяких необхідних культур зросла вдвічі.

Відео дня

При цьому в учасників не спостерігалося зміни ваги, ні підвищення рівня цукру в крові.

Результати цього дослідження суперечать отриманим кілька років тому мексиканськими вченими висновкам. Відмінності можуть пояснюватись різними умовами проведення досліджень. У більш ранньому брали участь і чоловіки, і жінки, які вживали лише алкогольне пиво.

У той же час автор попереднього дослідження Хімлал Нірмалкар зазначає, що безалкогольне пиво корисне для мікробіома кишечника в будь-якому випадку.

Вчений вважає, що в майбутньому варто приділити більше уваги вивченню властивостей пива та впливу напою на організм людини.

Раніше американські дослідники виявили користь пива для контролю рівня холестерину.

Помірне споживання алкоголю було з уповільненням зниження кількості ліпопротеїнів високої щільності, так званого "хорошого холестерину". Вчені досліджували взаємозв'язок споживання алкоголю та рівня ліпопротеїнів високої щільності у 80 тисяч дорослих.

З'ясувалося, що з часом у всіх учасників знижувався рівень цих ліпопротеїнів. Однак одна-дві порції алкоголю на день для чоловіків або одна для жінок була пов'язана з більш повільним зниженням ЛВП, ніж при повній відмові від алкоголю або при зловживанні ним.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X