Весна прийшла. Медики розповіли, як цвітіння рослин впливає на ризик заразитися COVID-19

10 березня 2021, 11:21

Вплив пилку може підвищити ризик розвитку коронавірусу, і це проблема не тільки для людей з алергією.

Автори дослідження вважають, що одним з чинників швидкого поширення коронавірусної інфекції в першій половині 2020 року в країнах Північної півкулі було весняне цвітіння рослин.

Відео дня

Крім того, в цьому році збільшення вмісту пилку в повітрі також може сприяти весняному сплеску COVID-19. Фізіолог рослин Льюїс Зіска з Колумбійського університету в США, співавтор нового дослідження вважає, що це відбувається через те, що сезони пилку стають довшими і інтенсивнішими.

Вчені раніше показали, що пилок може пригнічувати реакцію імунної системи людини на віруси. Взаємодіючи з білками, які сигналізують про противірусні реакції в клітинах, що вистилають дихальні шляхи, він може зробити людей більш сприйнятливими до потенційно цілої низки респіраторних вірусів.

У новій роботі автори спеціально вивчали COVID-19.

«Ми хотіли подивитися, як змінилася кількість нових інфекцій з ростом і падінням рівнів пилку в 31 країні світу. Ми виявили, що в середньому близько 44 відсотків варіабельності захворюваності COVID-19 було пов’язано з впливом пилку, часто у взаємодії з вологістю і температурою», — сказав Льюїс Зіска.

Рівень інфікування зазвичай підвищувався через чотири дні після великої кількості пилку. Якщо не було локальної ізоляції, рівень зараження збільшувався в середньому приблизно на 4 відсотки на 100 пилкових зерен в кубічному метрі повітря. Сувора ізоляція скоротила зростання вдвічі.

Цей вплив пилку — проблема не тільки для людей, які страждають від сезонної алергії. Це взагалі реакція на пилок. Навіть види пилку, які зазвичай не викликають алергічних реакцій, корелюють зі збільшенням числа інфекцій COVID-19.

При цьому самі частинки пилку не є переносниками вірусу, а тільки підсилюють сприйнятливість до інфекції. Аналіз показав, що в дні особливо сильного освіти пилку кількість випадків інфікування зростала на 10−30 відсотків.

У зв’язку з цим, вчені настійно рекомендують у весняні періоди обов’язково використовувати маски для фільтрації частинок пилку, особливо особам з групи ризику.

Раніше НВ писав, що в Німеччині виявили нову мутацію коронавірусу, яка об'єднує в собі так званий британський штам і південноафриканський штам COVID-19.

Нову мутацію виявили у мандрівника з Саксонії, який прибув в аеропорт Берліна. Пізніше компанія, яка аналізувала його зразок, заявила про виявлення цієї мутації у інших пацієнтів.

Про цей мутований варіант коронавірусу також заявляли в Данії, Італії, Нігерії, Канаді, Британії та США. Поки залишається неясним, наскільки небезпечна ця нова мутація вірусу.

Новому штаму коронавируса присвоїли абревіатуру B.1.525.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X