Небезпечне повітря. Вчені довели, що озон підвищує ризик смерті

11 лютого 2020, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Швейцарські дослідники з’ясували, що в повітрі більшості великих міст перевищені норми по приземному озону, що підвищує ризик смерті жителів.

Результати, засновані на даних з більш ніж 400 міст в 20 країнах світу, показують, що понад 6000 смертей на рік можна було б уникнути в окремих містах, якби країни впровадили більш суворі стандарти якості повітря.

Відео дня

На відміну від озону в стратосфері, який утворює озоновий шар і захищає поверхню Землі від згубного ультрафіолетового випромінювання Сонця, приземний, або тропосферний озон є серйозною небезпекою для всього живого.

Поточні порогові значення якості повітря (в мікрограмах на кубічний метр атмосферного повітря) варіюються від 100 мкг / м 3 (ВООЗ), 120 мкг / м 3 (директива Європейського союзу), 140 мкг / м 3 (Національний стандарт якості атмосферного повітря США), і 160 мкг / м3 (китайський стандарт якості атмосферного повітря). Недавні огляди показують, що 80% населення світу в міських районах можуть бути чутливими до рівнів забруднення повітря вище порогового значення ВООЗ.

Міжнародна дослідницька група перевірила показники смертності і забруднення повітря в 406 містах в 20 країнах в періодах між 1985 і 2015 роками. Вчені отримали середньодобові рівні озону, температуру і відносну вологість в кожному місці для оцінки добової кількості додаткових смертей, пов’язаних з озоном.

В середньому збільшення вмісту озону на 10 мкг / м 3 протягом поточного і попереднього дня було пов’язано з підвищенням ризику смерті на 0,18%, що свідчить про потенційний прямий зв’язок.

Це відповідає 6 262 додатковим випадкам смерті на рік (або 0,2% від загальної смертності) в 406 містах, яких можна було б уникнути, якби країни впровадили більш суворі стандарти якості повітря.

Більш того, зв’язок збільшення показника смертності зі зростанням вмісту озону спостерігався навіть для концентрацій озону нижче від нормативних рівнів ВООЗ, що, на думку авторів, є серйозним сигналом необхідності посилення встановлених норм і введення більш строгих обмежень міських викидів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X