Совою бути погано. Дослідники з’ясували, якими проблемами загрожують підліткам збої у режимі дня

8 листопада 2022, 11:27
Порушення режиму сну у підлітків призводять до поведінкових проблем (Фото:unsplash)

Порушення режиму сну у підлітків призводять до поведінкових проблем (Фото:unsplash)

Австралійські психологи опитали 200 підлітків та їхніх батьків та виявили, що звичка засинати пізно призводить до поведінкових відхилень.

Респондентів попросили заповнити анкети про уподобання дітей щодо сну, а також про емоційне та поведінкове благополуччя. Учасники заповнювали ці опитувальники кілька разів упродовж наступних семи років.

Відео дня

Підліткам також зробили два сканування мозку з інтервалом у кілька років, щоб вивчити розвиток їхнього мозку. Дослідники зосередилися на картуванні змін у структурі білої речовини — сполучної тканини мозку, яка дозволяє ефективно обробляти інформацію та функціонувати.

Відомо, що зростання білої речовини важливе у підлітковому віці для підтримки когнітивного, емоційного та поведінкового розвитку.

Також раніше вдалося з’ясувати, що структура білої речовини жайворонків та сов відрізняється.

Підлітки, які стали совами у ранньому підлітковому віці (приблизно в 12−13 років), з більшою ймовірністю зіткнуться з поведінковими проблемами через кілька років. Це включало більше проявів агресії, порушення правил та антигромадську поведінку.

Однак серед цих підлітків не фіксувалося більше емоційних проблем, таких як тривога чи поганий настрій.

Автори дослідження акцентують на тому, що цей зв’язок не працював у зворотному напрямку. Тобто колишні емоційні та поведінкові проблеми не впливали на те, чи ставав підліток жайворонком чи совою у підлітковому віці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X