Pfizer і BioNTech приступили до тестування мРНК-вакцини проти грипу та коронавірусу

10 листопада 2022, 13:10
Компанії працюють над запуском вакцини від двох небезпечних респіраторних хвороб (Фото:pixabay)

Компанії працюють над запуском вакцини від двох небезпечних респіраторних хвороб (Фото:pixabay)

У рамках першої фази випробувань препарат буде введений 180 учасникам віком 18−64 років.

Рандомізоване дослідження фази 1, спонсороване BioNTech, призначене для оцінки безпеки, імуногенності та оптимального рівня дози комбінованої вакцини-кандидата проти COVID-19 та грипу.

Відео дня

Вакцина-кандидат заснована на запатентованій технології платформи мРНК BioNTech і містить нитки мРНК, які кодують спайковий білок дикого типу SARS-CoV-2 і спайковий білок субваріантів Omicron BA.4/BA.5, а також нитки мРНК, що кодують гемагглютиніни чотирьох штамів грипу. Вони були визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я як імовірно поширені у Північній півкулі в 2022/23 роках.

Нова програма розробки заснована на успіху компаній у розробці першої схваленої і найбільш широко використовуваної на сьогоднішній день мРНК-вакцини для запобігання COVID-19.

«Гнучкість і швидкість виробництва технології мРНК продемонстрували, що вона добре підходить для лікування інших респіраторних захворювань, — заявила Анналіза Андерсон, старший віцепрезидент і головний науковий співробітник відділу досліджень та розробок вакцин Pfizer. — Pfizer пишається нашою роботою з вивчення її потенціалу для захисту від грипу та COVID-19 за допомогою однієї комбінованої вакцини, яка, на нашу думку, може спростити практику імунізації проти цих двох респіраторних патогенів, що потенційно призведе до кращого використання вакцин проти обох захворювань».

Повідомляється, що перша фаза випробувань триватиме півроку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X