На голках. Названий ще один можливий симптом коронавірусу

18 травня 2020, 18:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Відомі на даний момент симптоми коронавірусу — висока температура, кашель та ускладнене дихання. Однак, поступово збираючи статистику, медики виявляють нові симптоми.

Коронавірус - це інфекційне захворювання, що підтвердилося майже у п'яти мільйонів осіб по всьому світу. Нещодавно став відомий ще один можливий симптом вірусу - поколювання в кінцівках, передає британське видання Express.

Відео дня

Одна з пацієнток в Великобританії нещодавно розповіла, що поколювання в кінцівках стало у неї першою попереджувальною ознакою COVID-19. Інші захворівші також описували в соцмережах, що відчували «дзижчання» в тілі.

Поки симптом не визнано офіційною, але, за словами доктора Валіда Джавейда, директора з профілактики та контролю інфекцій у Mount Sinai Downtown, в Нью-Йорку, такий симптом може бути викликаний реакцією імунної системи на інфекцію.

миття рук (Фото: Claudio Schwarz | @purzlbaum / Unsplash)
миття рук / Фото: Claudio Schwarz | @purzlbaum / Unsplash

«Наші імунні клітини активуються, тому в нашому організмі виділяється багато хімічних речовин, які можуть відчуватися як поколювання або печіння», - каже Джавейд.

Симптом, який також відомий як парестезія, може відчуватися як укол голки. Найчастіше це поколювання виникає у пацієнтів з діабетом, а також у пацієнтів з аутоімунним захворюванням. Парестезія може бути викликана тиском на нерви або поганим кровообігом.

Раніше британські лікарі повідомили, що одними з перших симптомів коронавірусу можуть бути втрата смаку і нюху, а нещодавно цей симптом був включений британськими медиками в список офіційних ознак COVID-19. У той же час, у людей може не бути температури і кашлю.

Також у Нью-Йорку у дітей у віці від 2 до 15 років проявилися симптоми хвороби Кавасакі і синдрому токсичного шоку. Схожі випадки невідомої хвороби, яка отримала умовну назву «мультисистемний запальний синдром», виявили та в Європі. У частини дітей діагностували коронавірус.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X