Американські лікарі провели першу в історії успішну операцію з пересадки рук і обличчя — відео

4 лютого 2021, 17:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лікарі клініки NYU Langone Health в Нью-Йорку оголосили про успішну одночасну пересадки пацієнтові обох рук і обличчя. Операція пройшла ще в серпні, але тільки зараз медики змогли оголосити про її успішність.

Подібні операції намагалися проводити в 2009 і 2011 роках, але обидві виявилися невдалими: один пацієнт помер від інфекції, а організм другого не прийняв донорські руки, через що їх довелося ампутувати, пише The Guardian.

Відео дня

У 2018 році 20-річний житель штату Нью-Джерсі Джо Дімео повертався додому з нічної зміни на роботі. Він заснув за кермом, після чого машина вдарилася об бордюр, перекинулася і загорілася, передає CNN.

З автомобіля хлопця витягнув свідок аварії, який, ймовірно, врятував йому життя.

Більше двох місяців хлопець провів у медичній комі. 80% шкіри Дімео були обпалені, а повіки, губи, вуха і кінчики пальців він повністю втратив. По всьому тілу у нього з’явилися величезні шрами, які частково закривали очі.

Навіть через 20 реконструктивних операцій він не міг обслуговувати себе самостійно. Після цього Дімео почали готувати до трансплантації. Лікарі оцінювали можливість знайти донора в 6%, особливо після початку пандемії. Проте, до серпня 2020 року донор знайшовся.

«Ми завжди починаємо операцію з хвилини мовчання, щоб вшанувати сім'ю донорів, вшанувати їхню величезну втрату і ніколи не забувати про зроблені пожертвування. У таких випадках завжди важливо пам’ятати, що хтось пожертвував власним життям заради того, щоб міг жити хтось інший», — розповідають лікарі.

Спочатку Дімео ампутували його власні руки до середини передпліччя. Паралельно з цим медики видалили руки, які замінили на протези, надруковані на 3D-принтері, і тканину обличчя у донора. Після цього сухожилля, нерви і судини Дімео з'єднали з донорськими. Також йому пересадили все обличчя, включно з вухами, губами, носом, ротом, бровами і чолом.

Операція тривала 23 години, в ній брали участь близько 80 осіб — серед них 16 хірургів в декількох операційних. Вона пройшла успішно ще в серпні, але медики мали переконатися, що тіло Дімео не відкине донорські руки і обличчя.

Після операції хлопець провів 45 днів в палаті інтенсивної терапії. Після цього близько двох місяців він лежав в стаціонарі. У листопаді Дімео повернувся додому, де продовжує відновлювальні процедури. Він уже вміє посміхатися, одягатися, самостійно їсть і навіть займається в залі.

«Джо здоровий, молодий, сильний, любить займатися спортом, їсть здорову їжу. У нього є одна особлива якість, яка потрібна для цієї операції — сильна мотивація. А також величезна надія… Він — найбільш мотивований пацієнт, якого я коли-небудь зустрічав», — говорить глава медичної команди з пересадки Едуардо Родрігес.

NYU Langone Health / скріншот / Youtube
Фото: NYU Langone Health / скріншот / Youtube
NYU Langone Health / скріншот / Youtube
Фото: NYU Langone Health / скріншот / Youtube

«Я хочу, щоб про мою історію дізналося якомога більше людей, щоб вони не втрачали надій. Також я хочу подякувати моєму донору — нічого цього не було б, якби не його жертва. Дякую тобі», — каже Джо Дімео.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X