Кошмар судмедексперта. Американець знайшов у своїй спермі чужу ДНК

13 грудня 2019, 10:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після пересадки кісткового мозку людина з лейкемією виявила, що ДНК донора потрапила в найнесподіваніші частини його тіла. Кримінальна лабораторія зараз вивчає справу.

Через три місяці після пересадки кісткового мозку Кріс Лонг з Ріно, штат Невада, дізнався, що ДНК в його крові замінилася на ДНК його донора.

А через чотири роки після рятувальної процедури пересадки мозку виявилася порушена не тільки кров містера Лонга. Мазки його губ і щік містили його ДНК — але також і його донора. Ще більш дивним для містера Лонга і його колег з криміналістичної лабораторії було те, що вся ДНК в його спермі належала його донору.

Відео дня

«Я думав, що це неймовірно, що я можу зникнути, і може з’явитися хтось ще», — сказав він.

Таким чином, містер Лонг став химерою, істотою з двома наборами ДНК. Слово бере свою назву від істоти в грецькій міфології, що складається з частин лева, кози і змії. Лікарі і криміналісти давно знають, що певні медичні процедури перетворюють людей на химер, але де саме виявляється ДНК донора — крім крові, — рідко вивчають.

Щорічно десятки тисяч людей отримують пересадку кісткового мозку при раку крові і інших захворюваннях крові, включаючи лейкоз, лімфому і серповидно-клітинну анемію. Хоча малоймовірно, що будь-хто з них виявиться злочинцем або жертвою злочину, така ситуація в теорії може поставити криміналістів в глухий кут.

При цьому звичайному лікарю не потрібно знати, де ДНК донора буде присутня у пацієнта. Це тому, що цей тип химеризму навряд чи буде шкідливим. І при цьому процедура не повинна змінити людину.

«Їх мозок і їх особистість повинні залишатися незмінними», — сказав Ендрю Резвану, медичний директор стаціонарного відділення трансплантації крові і кісткового мозку в Медичному центрі Стенфордського університету.

Він додав, що пацієнти також іноді запитують його, що означає для чоловіка наявність в крові жіночих хромосом або навпаки. «Це не має значення», — сказав він.

Але для судмедексперта це інша історія. Передбачається, що слідчі у кримінальних справах, що збирають докази ДНК з місця злочину, виходять з того, що кожна жертва і кожен злочинець залишають після себе один відбиток ДНК, а не два, включаючи гени людини, яка молодше на 10 років і живе на іншому континенті.

І тому Рене Ромеро, яка керувала криміналістичною лабораторією в офісі шерифа округу Уошу, побачила можливість, коли її друг і колега Кріс Лонг сказав їй, що його лікар знайшов підходящу пару і йому має бути пересадження кісткового мозку.

«Перед тим як приступити до цієї процедури, ми повинні вивчити тебе, щоб побачити, як ця ДНК захоплює твоє тіло», — згадує вона діалог з Крісом Лонгом.

Чотири роки по тому, коли містер Лонг був в стані ремісії і повернувся на роботу, експеримент пані Ромеро тривав за підтримки її колег з криміналістичної лабораторії. Мазки, зібрані з його губ, щік і язика, показали, що в них також містилася ДНК його донора, причому відсотки змінювалися з роками. Із зібраних зразків, тільки його груди і волосся на голові не були порушені. Найнесподіванішим було те, що через чотири роки після процедури ДНК в його спермі була повністю замінена ДНК його донора.

«Ми були трохи шоковані тим, що Кріса більше як би не було взагалі», — сказала Дарбі Стіенметц, криміналіст з офісу шерифа округу Уошу.

Якщо інший пацієнт відреагує аналогічним чином на пересадку, і ця людина спробує вчинити злочин, це може ввести в оману слідчих, говорить Брітні Чілтон, криміналіст з відділу криміналістики Управління шерифа.

Специфіка ситуації пана Лонга піднімає ще одне неминуче питання: що станеться, якщо у нього буде дитина? Чи передасть він гени свого німецького донора або свої власні майбутньому потомству? На жаль, відповісти на це питання не можна, тому що у Кріса Лонга була вазектомія після народження його другої дитини.

Кожен, хто розглядав справу містера Лонга, погоджується з однією річчю: він є живим, унікальним прикладом, і неможливо сказати, скільки інших людей реагують на пересадку кісткового мозку так само, як він. Зі свого боку, Лонг сказав, що сподівається зустрітися зі своїм донором під час майбутньої поїздки в Німеччину і подякувати йому особисто за порятунок його життя.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X