Кокаїн зачекає. У Великій Британії службових собак почали вчити виявляти коронавірус

21 квітня 2020, 12:25

Спеціально навчені собаки, які здатні визначати хвороби за запахом, можуть стати вирішенням проблеми тестування людей на COVID-19.

Потенціал реагування собак на пандемію коронавірусу вивчається Лондонською школою гігієни і тропічної медицини (LSHTM), Університетом Дарема і організацією Medical Detection Dogs.

Відео дня

За словами глави некомерційної організації Medical Detection Dogs, яка готує медичних собак, собаки здатні нюхати 750 людей на годину. Представники організації планують дресирувати шість собак на першому етапі експерименту.

В межах навчання собакам дають понюхати маски для обличчя пацієнтів з коронавірусом, щоб виявити, чи має COVID-19 унікальний запах, який можна визначити завдяки посиленому нюху собаки.

Будуть потрібні кілька тижнів експериментів, перш ніж стане відомо, чи здатні собаки ідентифікувати коронавірус.

«Зараз рано говорити, що ми виявили запах COVID-19. Ми не знаємо, чи має COVID-19 специфічний запах, але ми знаємо, що інші респіраторні захворювання змінюють наш запах, тож є ймовірність, що це так. І якщо це станеться, собаки зможуть виявити це. Цей новий діагностичний інструмент може змінити відповідь людства на COVID-19», — сказав Джеймс Логан, глава департаменту контролю захворювань у LSHTM.

Медичні собаки вже використовуються для виявлення низки захворювань, зокрема рак, малярію і хворобу Паркінсона.

Клер Гест, генеральний директор благодійної організації Medical Detection Dogs, сказала: «У собак вже було так багато фантастичних досягнень у роботі з виявлення захворювань людини, і я вважаю, що їх можна навчити виявляти COVID-19».

«Коли ресурсів і наборів для тестування мало, сотні людей не можуть бути протестовані за один раз. Але собаки можуть дуже швидко відстежити до 750 осіб. Виявивши тих, хто потребує тестування, і ізолювавши їх, вони можуть зупинити поширення», — підкреслила Клер Гест.

Додамо, ще в лютому в Гонконзі підтвердили зараження COVID-19 у домашнього собаки. Померанський шпіц міг заразитися від своєї 60-річної господарки, яку також госпіталізували через коронавірус.

Через кілька тижнів жінку вилікували і вона повернулася додому, хоча її собака померла. Щоправда, вихованцеві під час зараження вже було більш ніж 17 років, і вчені не впевнені, що його смерть пов’язана саме з COVID-19.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X