Замість довгих аналізів. У США розробили пластир для моніторингу COVID-19

5 травня 2020, 14:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Північно-Західного університету в Чикаго розробили переносний пристрій для шиї, який може виявляти ранні симптоми нового коронавірусу.


Прилад призначений для носіння на горлі, і його вже тестують близько 25 осіб, які моніторять стан здоров’я на дому і в клініці.

Апаратне забезпечення контролює кашель і дихальну активність, а потім передає їх в набір алгоритмів, розроблених дослідницькою групою, які можуть визначити ранні симптоми COVID-19, і можливі ознаки того, що інфекція прогресує.

Відео дня

Гаджет призначений для цілодобового носіння і забезпечує безперервний потік даних. Пристрій виглядає як тонка пов’язка розміром з поштову марку, і може контролювати не тільки звуки і частоту кашлю, але також рухи грудей, частоту серцевих скорочень, температуру тіла і частоту дихання.

Він спеціально налаштований на те, що експерти в сфері охорони здоров’я зазвичай зазначають як найбільш поширені ранні симптоми COVID-19, які включають жар, кашель і проблеми з диханням.

Це обладнання потенційно може бути корисно декількома способами: по-перше, це цінний інструмент для медичних працівників, що пропонує їм те, що, як ми сподіваємося, буде раннім попередженням про будь-яку майбутню хворобу, щоб вони могли уникнути зараження своїх колег і отримати лікування. По-друге, він може бути використаний тими, кому вже поставлено діагноз COVID-19, щоб потенційно надати цінну інформацію про перебіг хвороби і про те, коли вона може погіршитися. По-третє, його можна в кінцевому підсумку також використовувати, щоб розповісти вченим, які працюють над терапією, що з ліків працює і наскільки добре.

Пристрій також відносно легко виготовити, оскільки команда заявляє, що може робити його зі швидкістю близько сотні на тиждень, навіть без необхідності занадто сильно спиратися на зовнішніх постачальників. Крім того, люди можуть носити його майже непомітно, і його дуже легко використовувати як для лікарів, так і для пацієнтів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X