Поспішають. У Китаї почався другий етап випробувань вакцини проти COVID-19
Творці китайської інактивованої вакцини проти COVID-19 перейшли до другого етапу клінічних випробувань в кінці минулого тижня.
Ця вакцина розроблена в першому епіцентрі епідемії: її створили в Уханьському інституті біологічної продукції при державній фармацевтичній корпорації Китаю Sinopharm.
В оголошенні Sinopharm йдеться, що станом на 23 квітня 96 осіб у трьох вікових групах отримали вакцину на першому етапі клінічних випробувань. До сих пір вакцина показала хорошу безпеку, і одержувачі вакцини все ще знаходяться під наглядом.
Згідно Sinopharm, рандомізовані, подвійні сліпі і плацебо-контрольовані клінічні випробування інактивованої вакцини проводяться в Цзяоцзо провінції Хенань, а другий етап клінічних випробувань буде зосереджений на процедурі вакцинації.
Як перший, так і другий етап клінічних випробувань вакцини були схвалені Державним управлінням контролю над лікарськими засобами Китаю.
У Sinopharm повідомили, що вакцина також пройде третій етап клінічних випробувань, і може знадобитися близько року, щоб завершити клінічні випробування і, нарешті, прийти до висновку про безпечність та ефективність вакцини.
Китай схвалив три вакцини-кандидата проти COVID-19 для клінічних випробувань. Вакцина на основі аденовірусних векторів стала першою в світі вакциною проти COVID-19, яка вступила у другий етап клінічних випробувань.
Додамо, раніше вчені в Великобританії заявили, що вакцина проти коронавірусу може з’явитися до кінця поточного року. Глава лондонського Імперського коледжу професор Робін Шатток сказав, що якщо який-небудь з проектів дасть чіткий сигнал з точки зору безпеки та ефективності, вакцина може стати доступною в Британії вже в 2020.
У той же час, за його словами, поширити вакцину по всьому світу вдасться не раніше наступного року.
У США клінічні дослідження вакцини проти COVID-19 почалися в середині березня. У Німеччині також видали перший дозвіл на клінічні випробування можливої вакцини проти коронавірусу.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.