Заразить і не помітить. Вчені розповіли, що коронавірус поширюється в основному людьми без симптомів

12 березня 2020, 18:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські медики виявили, що більшість коронавірусних інфекцій можуть поширюватися людьми, які недавно заразилися і ще не почали проявляти симптоми.

Аналіз спалахів хвороби в Сінгапурі і Тяньцзіні в Китаї показав, що дві третини і три чверті людей, відповідно, ймовірно, заразилися від інших людей, які були носіями вірусу, але все ще не мали симптомів.

Відео дня

Це відкриття стурбувало дослідників інфекційних захворювань, оскільки це означає, що ізоляція людей, коли вони починають відчувати себе погано, є набагато менш ефективною для уповільнення пандемії, ніж передбачалося.

Дослідники в Бельгії і Нідерландах використовували дані про спалахи в Сінгапурі і Тяньцзіні, щоб визначити «інтервал генерації» для COVID-19. Інтервал генерації - це час між зараженням одієї людини і зараженням іншої. Ця цифра корисна для оцінки швидкості, з якою буде розгортатися спалах.

Середній інтервал генерації склав 5,2 дня в сінгапурському кластері і 3,95 дня в китайському кластері. Вчені продовжили підраховувати, яка частка інфекцій, ймовірно, поширювалася через людей, які інкубували вірус, але у яких ще не було симптомів.

Існують невизначеності в цифрах, тому що вчені не мали точної інформації про те, хто кого заразив в двох кластерах хвороби. Але навіть найнижчі оцінки показують істотну передачу коронавірусу від людей, які ще не проявили ознак захворювання.

У сінгапурському кластері від 45% до 84% випадків зараження відбувається від людей, що інкубували вірус. У Китаї цифри варіювалися від 65% до 87%.

Тапіва Ганьяну, один з авторів дослідження, сказав, що цифри показують, що ізоляції хворих людей буде недостатньо, щоб придушити спалах.

«Малоймовірно, що одних цих заходів буде достатньо для боротьби з епідемією COVID-19. Потрібні додаткові заходи, такі як соціальне дистанціювання», — сказав він.

Отримані дані підтверджують недавні коментарі Марії Ван Керховене, керівника підрозділу нових хвороб Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка сказала, що попередні дані показали, що пацієнти виділяють більше вірусу на ранніх стадіях захворювання, в тому числі при безсимптомному стані.

Але автори підкреслили, що все ще важливо ізолювати людей з симптомами, навіть якщо цього буде недостатньо, щоб зупинити спалах. Також медики визнали, що в дослідженні розглядалися спалахи, в яких карантин і інші заходи стримування вже були прийняті, що призводить до збільшення частки інфекцій від осіб з безсимптомним перебігом.

«Якщо заходи контролю будуть менш суворими, ми думаємо, що ця оцінка буде нижче, але число вторинних випадків буде в середньому вище», — зазначили автори дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X