Подумайте про майбутнє. П’ять речей під час вагітності, які можуть вплинути на здоров’я дитини через багато років

3 червня 2021, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вагітність може бути одним з найбільш хвилюючих і тривожних моментів в житті жінки. Звичайно, кожна жінка намагається не піддавати свій організм негативному впливу. Щоб захистити дитину, потрібно бути обізнаним і слідувати декільком простим правилам.

Деякі фактори під час вагітності можуть істотно вплинути на здоров'я вашої дитини в майбутньому.

Високий тиск

Шведське дослідження показало, що високий кров'яний тиск у майбутніх матерів збільшує ризик інсульту у дітей в подальшому житті.

Відео дня

«Наші результати показують, що гіпертонічні розлади під час вагітності пов'язані з підвищеним ризиком інсульту і потенційно серцевих захворювань у дітей у віці до 41 року», - сказав автор дослідження Фен Ян, докторант Каролінського інституту в Стокгольмі.

У дослідження було включено понад 5,8 мільйона дітей, що народилися у Швеції, починаючи з 1973 року, і в Фінляндії, починаючи з 1987 року. Обидві групи спостерігалися до 2014 року.

З цих дітей майже 4% народилися від матерів, у яких під час вагітності були порушення артеріального тиску. За 41 рік спостереження у 0,04% нащадків були діагностовані серцеві захворювання і у 0,09% - інсульт.

Дослідження показало, що у тих, чиї матері страждали порушеннями артеріального тиску під час вагітності, ризик серцевих захворювань був на 29% вище, а ризик інсульту - на 33%.

Стресові розлади

Деякі дослідження показують, що високий рівень стресу під час вагітності може викликати певні проблеми в дитинстві, наприклад, проблеми з увагою або страх.

Стрес також може вплинути на розвиток мозку або імунну систему вашої дитини.

Під час вагітності (і в житті) більше турбують хронічні стреси, від яких неможливо позбутися. Вони можуть збільшити ймовірність виникнення таких ускладнень, як передчасні пологи і низька народжуваність.

Ті, хто пережив лиха, можуть мати посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Вони піддаються більшому ризику передчасного народження дитини або дитини з низькою масою тіла при народженні. Якщо це ви, поговоріть зі своїм лікарем або терапевтом - вони можуть надати вам ресурси, які допоможуть.

Куріння

Куріння і вагітність несумісні. Куріння під час вагітності піддає ризику і вас, і вашу майбутню дитину. Сигарети містять небезпечні хімічні речовини, включаючи нікотин, окис вуглецю і смоли. Куріння значно збільшує ризик ускладнень вагітності, деякі з яких можуть бути фатальними для матері або дитини. Дізнайтеся про ризики куріння під час вагітності.

Курять матері частіше народжують передчасно. Передчасні пологи - основна причина смерті, інвалідності і хвороб новонароджених.

У немовлят, матері яких палять під час вагітності або які піддаються пасивному курінню після народження, слабкіші легені, ніж в інших немовлят, що збільшує ризик багатьох проблем зі здоров'ям.

Прийом парацетамолу

Епідеміологічне дослідження понад 70 тисяч дітей в шести європейських країнах встановило зв'язок між симптомами синдрому дефіциту уваги / гіперактивності (СДУГ) і станів аутистичного спектру (САС) з використанням матерями парацетамолу під час вагітності.

Дослідження, опубліковане в Європейському журналі епідеміології, проводилося Барселонським інститутом глобального охорони здоров'я (ISGlobal), центром, підтримуваним фондом "la Caixa".

Дослідження показало, що діти, які піддавалися впливу парацетамолу до народження, мали на 19% більше шансів на розвиток симптомів САС і на 21% більше схильні до розвитку симптомів СДУГ, ніж діти, які не піддавалися впливу парацетамолу.

Алкоголь

Вживання алкоголю, особливо в перші 3 місяці вагітності, збільшує ризик викидня, передчасних пологів і низької ваги вашої дитини при народженні.

Вживання алкоголю після перших трьох місяців вагітності також може вплинути на вашу дитину після його народження.

Чим більше ви п'єте, тим більше ризик. Ефекти включають труднощі в навчанні і поведінкові проблеми.

Вживання алкоголю під час вагітності може викликати у вашої дитини серйозне захворювання, зване фетальний алкогольним синдромом. Симптоми включають, поганий ріст, виразні риси обличчя, проблеми навчання та поведінки.

Вживання меншої кількості алкоголю і навіть великої кількості алкоголю в одиничних випадках може бути пов'язано з меншими формами ФАС. Чим більше ви п'єте, тим вище ризик.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X