П’ять продуктів, які збільшують ризик ранньої смерті. Перестаньте їсти їх негайно

1 липня 2021, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рання смерть найчастіше пов’язана з хворобами, які провокують різні чинники ризику — куріння, високий кров’яний тиск, алкоголь і ожиріння.

Зміна способу життя може запобігти сумним наслідкам і підвищити стійкість організму до патологій. Ось кілька продуктів у вашому раціоні (можливо), з якими варто бути обережними.

Відео дня

Картопля

Pixabay
Фото: Pixabay

Чи можуть закуски з картоплі нашкодити здоров’ю серця? Нове дослідження припускає, що так.

За даними вчених, вживання крохмалистих закусок збільшує ризик смерті від серцевих захворювань, раку та інших причин на 50%. Тим часом вживання фруктів на обід і овочів на вечерю різко знижує ризик смерті від всіх причин (на 34%). У новому дослідженні, опублікованому в журналі Американської кардіологічної асоціації, вивчалися схеми харчування і час прийому їжі у 21 503 учасників протягом 12 років і були виявлені цікаві закономірності та деякі важливі результати.

Білий хліб

Pixabay
Фото: Pixabay

Не дивно, що оброблені продукти з додаванням цукру, жиру і солі шкідливі для нашого здоров’я. Але нові дані свідчать про те, що оброблені вуглеводи, такі як білий хліб, пластівці для сніданку, макаронні вироби та випічка, можуть грати не останню роль у виникненні хронічних захворювань, незалежно від того, що ще є у вашому раціоні.

Бекон

Pixabay
Фото: Pixabay

Згідно з дослідженням, опублікованим в JAMA Internal Medicine, дієта з високим вмістом ультраперероблених продуктів, які визначаються як «готові до вживання або термічно приготовані зазвичай у поєднанні з добавками», збільшує ризик ранньої смерті від серцевих захворювань та інших станів.

Дослідники стежили за дієтами 44 551 учасника і відстежували рівень смертності. 10-відсоткове збільшення споживання ультраперероблених продуктів спричинило збільшення споживання солі, цукру і насичених жирів і зниження споживання клітковини, що призвело до 14% збільшення ризику смерті від гіпертонії, раку, ожиріння і дисліпідемії. Автори підозрюють, що шкідливі для здоров’я компоненти і вплив канцерогенів з обробленого м’яса, що часто виявляється в ультраоброблених харчових продуктах, є можливими механізмами підвищеного ризику.

Яйця

Pixabay
Фото: Pixabay

Яєчня вранці — це швидкий і ситний сніданок, але вчені з’ясували, що вона може бути небезпечною, а половина курячого яйця щодня збільшує ймовірність смерті на 7%. А все через те, що в яйцях підвищений рівень жиру і холестерину згідно з результатами тривалого дослідження вчених Чжецзянського університету в Китаї.

Найбільш небезпечними є страви з яєць, куди входять жовтки, вчені попереджають, що, споживання всього двох яєць на день може збільшити ризик смерті на 19%. Як знизити небезпеку від яєць? Оскільки холестерин і жири містяться в жовтку, споживання в їжу тільки яєчного білка значно знижує ризики.

Цукор

Pixabay
Фото: Pixabay

Цукрова дієта може підвищити ризик смерті від серцевих захворювань, навіть якщо у вас немає зайвої ваги. Дослідження, опубліковане в JAMA Internal Medicine.

Протягом 15-річного дослідження учасники, які споживали 25% або більше щоденних калорій у вигляді цукру, мали більш ніж удвічі більше шансів померти від серцевих захворювань, ніж ті, чия дієта включала менш як 10% цукру. В цілому, шанси померти від хвороб серця росли разом з відсотковим вмістом цукру в раціоні — і це було правильно незалежно від віку, статі, рівня фізичної активності та індексу маси тіла (показник ваги).

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X