Відкриття. П’ять найочікуваніших препаратів у 2023 році, які змінять лікування складних захворювань

30 грудня 2022, 07:31
Які інноваційні вакцини та ліки чекають нас у 2022 році (Фото:Christina Victoria Craft/Unsplash)

Які інноваційні вакцини та ліки чекають нас у 2022 році (Фото:Christina Victoria Craft/Unsplash)

У 2022 році вчені зробили багато відкриттів у зв’язку з якими з’явилася перспектива розробки нових препаратів у 2023 році.

Безумовно, три роки пандемії COVID-19 сприяли розвитку цього напряму, адже інноваційні вакцини та ліки вплинули і на інші галузі.

1 Вакцина від наркозалежності

Група американських дослідників з університету Х’юстона, можливо, розробила вакцину, яка блокує здатність небезпечного синтетичного опіоїду фентанілу проникати в мозок.

Відео дня

За даними, опублікованими в журналі Pharmaceutics, це потенційний переломний момент у боротьбі з епідемією, що забрала сотні тисяч життів по всьому світу.

Фентаніл в 50 разів сильніший за героїн і в 100 разів сильніший за морфін. Доза всього у 2 міліграми — розміром з два рисові зерна, потенційно може бути смертельною.

За словами провідного автора дослідження, доцента Коліна Хейла, вакцина здатна генерувати антитіла проти фентанілу, які зв’язуються із споживаним фентанілом і запобігають його потраплянню в мозок, дозволяючи вивести його з організму через нирки.

Таким чином, людина не відчує ейфоричного ефекту і зможе повернутися до тверезого розуму.

Також вчені наголошують, що антитіла до фентанілу специфічні, а похідне фентанілу не входить у перехресну реакцію з іншими опіоїдами, такими як морфін. Це означає, що людина, вакцинована від фентанілу, все ще може лікуватися іншими опіоїдами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X