Вчені з’ясували, що ознаки майбутнього діабету можна виявити у дітей з 8-річного віку. Що для цього потрібно

28 червня 2020, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені заявили, що ознаки розвитку діабету в зрілому віці можна виявити у дітей з 8 років. Аналіз холестерину в крові може оцінити передумови до діабету за 50 років до діагностики хвороби.

Як відомо, діабет розвивається поступово, і його можна діагностувати у будь-якому віці за допомогою біохімічного аналізу глюкози, гемоглобіну і фруктозаміну у крові.

Відео дня

Однак, згідно з новим дослідженням учених з Бристольського університету, ознаки майбутнього діабету можна визначати навіть у дітей у ранньому віці.

«Ми знали, що діабет не розвивається за одну ніч. Але ми не знали, наскільки рано у житті можуть проявлятися ознаки хвороби, і як виглядають ці ранні ознаки», — говорить співавтор дослідження епідеміолог Джошуа Белл.

Вчені провели біохімічний аналіз крові приблизно 4000 людей віком 8, 16, 18 і 25 років, і постаралися визначити за допомогою цього ранні ознаки розвитку діабету другого типу.

Автори роботи заявили, що попри те, що діабет переважно проявляється у зрілому віці, перші передумови до розвитку цієї хвороби можна виявити за 50 років до її діагностування.

Зокрема, вчені підтвердили, що ознаки розвитку майбутнього діабету можна виявити у дітей з 8-річного віку.

Для цього достатньо проаналізувати рівень холестерину у крові: наприклад, якщо у восьмирічної дитини буде низький рівень «хорошого» холестерину ЛВЩ (ліпопротеїни високої щільності), і високий рівень «поганого» холестерину ЛНЩ (ліпопротеїни низької щільності), — у такої дитини будуть вищі шанси на розвиток діабету у зрілості.

«Хороший» холестерин ЛВЩ переносить жирові молекули в організмі, і зберігається в його клітинах. Натомість «поганий» холестерин ЛНЩ осідає на стінках судин, і часто стає причиною серцево-судинних захворювань.

«Ми говоримо про вплив сприйнятливості, а не про саме клінічне захворювання. Це не означає, що молоді люди вже мають діабет; це тонкі відмінності у метаболізмі молодих людей, які більш схильні до розвитку хвороби у подальшому житті», — пояснює Белл.

Вчені припускають, що їхнє відкриття дасть можливість втрутитися у розвиток діабету і попередити захворювання, поки воно не стане небезпечним для організму. Автори дослідження також планують розробити методи превентивного лікування діабету.

Як уже писав НВ, кілька місяців тому вчені з Центру з контролю і профілактики захворювань США заявили, що пацієнти з діабетом мають вищі шанси загинути в разі зараження коронавірусом, ніж люди без діабету.

Фахівці припускають, що діабет викликає ускладнення з серцем при COVID-19, через які хвороба може протікати набагато важче і привести до летального результату.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X