Допоможе військовим і парамедикам. Вчені з Австралії виявили дивовижну властивість отрути гадюк

30 червня, 10:46
Гадюка шумлива може бути корисною для медицини (Фото:4028mdk09)

Гадюка шумлива може бути корисною для медицини (Фото:4028mdk09)

Дослідницька група з Університету Квінсленду, Австралія, під керівництвом доктора Аманди Кіджас довела, що отруту коричневої і шумливої гадюк можна використовувати для зупинки зовнішніх кровотеч.

У отруті гадюк вчені виявили білок, що викликає згортання крові. Експеримент показав, що застосування препарату на основі цього білка зменшує крововтрату вп’ятеро, а також збільшує швидкість утворення згустків крові, що закривають рану.

Відео дня

За словами австралійських учених, речовина працює навіть на людях, які використовують препарати для розрідження крові, і осіб, що страждають на гемофілію.

Група сподівається, що їх дослідження започаткує серійний випуск гелю, який буде доступний у кожній аптеці. Прототип препарату вже існує і він зручний у використанні. Потерпілому потрібно лише нанести охолоджений біогерметик на рану, і він полімеризується під впливом тепла тіла.

Фахівці акцентують на важливості таких ліків в умовах війни.

«До 40% смертей, пов’язаних із травмами, є результатом неконтрольованої кровотечі, і ця цифра набагато вища, коли йдеться про військовослужбовців із серйозною кровотечею в зоні бойових дій», — каже доктор Кіджас.

Дослідження було профінансовано Міністерством оборони США, тому ймовірно, що в майбутньому вдасться налагодити випуск гелю.

Тим часом канадські лікарі здійснили прорив у лікуванні інсульту. Вони виявили ліки, які діють набагато швидше за існуючі аналоги.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X