ВООЗ планує перейменувати віспу мавп через стигматизацію — Politico

23 листопада 2022, 06:30
Питання про перейменування вірусу на MPOX обговорюється з літа (Фото:REUTERS/Dado Ruvic)

Питання про перейменування вірусу на MPOX обговорюється з літа (Фото:REUTERS/Dado Ruvic)

Всесвітня організація охорони здоров’я планує перейменувати віспу мавп на MPOX, пише газета Politico з посиланням на трьох знайомих із питанням джерела. Так організація хоче забрати стигму з цього вірусу.

За словами джерел, про нове рішення можуть оголосити 23 листопада. Вони зазначають, що таке рішення було ухвалено під тиском адміністрації президента США, яка приватно наполягала на тому, щоб перейменувати хворобу. За даними джерел, у Білому домі вважають, що нинішня назва хвороби заважає проведенню вакцинації та посилює стигматизацію.

Відео дня

Питання перейменування вірусу обговорюється з літа. У червні генеральний директор ВООЗ говорив, що організація хоче змінити назву на «менш стигматизуючу». До цього про зміну назви віспи мавп попросила група вчених. Вони вказували, що назва вірусу (його так назвали так ще в 1953 році) не відповідає вимогам ВООЗ. Зокрема, вони наголошували на необхідності уникати в назвах хвороб географічні регіони та найменування тварин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які є у цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров'я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X