Сім основних правил довгого життя. Ви можете прожити до 100 років і навіть більше

6 листопада 2021, 06:30
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Завдяки деяким зусиллям ви можете жити набагато довше, ніж ви думаєте (Фото:Hector Reyes/Unsplash)

Завдяки деяким зусиллям ви можете жити набагато довше, ніж ви думаєте (Фото:Hector Reyes/Unsplash)

З давніх-давен довголіття вважали успіхом, збігом або просто випадковістю. Однак нині довговічність — це, скоріше, питання вибору.

Багато наукових фактів підтверджують, що ви самі маєте право вирішувати, як довго ви житимете. Вибір за вами ви можете насолоджуватися чудовим рівнем фізичного здоров'я, розвиваючи певні звички, пов'язані зі здоров'ям.

Відео дня

Але що таке здоров'я? Його складові виходять далеко за межі фізичної підготовки та відсутності хвороб. Щоб почуватися повноцінним, важливо також піклуватися про психічний, емоційний і навіть духовний розвиток.

1. Ви те, що ви їсте

Не дарма кажуть, що міцне здоров'я починається з того, що ви їсте. На сьогодні існують різні поради та схеми харчування. Деякі радять уникати вуглеводів, інші жирів, тому, на жаль, починається плутанина. Наш організм нескінченно індивідуальний, тому краще, що ви можете зробити вибрати для себе, шляхом спроб і помилок, відповідне харчування. 

Вчені радять насолоджуватися їжею в помірних кількостях, вибирати якомога натуральніші продукти, збільшити кількість клітковини та білка у своєму раціоні та отримувати добову норму всіх вітамінів та мінералів. Крім того, однією з провідних схем харчування, яка пов'язана з низьким ризиком смерті є середземноморська дієта, яка передбачає в раціоні багато фруктів та овочів, цільнозернових продуктів, риби та оливкової олії.

І якщо все це здається важким для того, щоб вписатися у ваш напружений спосіб життя, подумайте про всі переваги, які ви можете отримати для вашого здоров'я.

2. Будьте активними

Бути активним це не лише про заняття спортом. Як би там не було у вік інформаційних технологій складно бути активним, якщо ваша робота передбачає стіл та комп'ютер.

Але це не означає, що ви повинні бути прикуті до свого робочого місця. Достатньо робити перерви, щоб внести у своє життя нотку фізичної розрядки.

Тривале сидіння без діла тільки зашкодить вашому тілу, але якщо ви маєте можливість поворухнутися, скористайтеся нею. Це, безумовно, принесе вам користь у майбутньому. Занадто багато проводити у сидячому положенні – серйозний ризик для здоров'я. Робота, навчання, вихід в Інтернет, перегляд телевізора – все це потребує надто довгого сидіння.

Вам не обов'язково бути спортсменом світового класу. Просто більше рухайтесь, бажано на вулиці. Катайтеся на велосипеді, танцюйте, бігайте, стрибайте і просто робіть те, що вам найбільше подобається, і ви відчуєте себе краще фізично, а також, ймовірно, станете щасливішим і розслабленішим.

3. Ніч, щоб висипатися

Наступна звичка, необхідна для відмінного всебічного здоров'я — це повноцінний відпочинок.

Принаймні для оптимальної роботи вам необхідно до 6 годин сну щоночі. Якщо ви спите менш як 7 або 6 годин вночі і продовжуєте працювати так само старанно, як завжди, у вас зрештою розвинеться так званий розлад сну.

Ви можете змінити свою продуктивність, ефективність на роботі та своє особисте життя, тільки виробивши звичку рано лягати спати, скажімо, о 10 годині щоночі і якісно спати щодня, тому що навіть трьох ночей без сну буде достатньо, щоб ваша психіка могла суттєво постраждати.

4. Киньте шкідливі звички

Якщо ви хочете жити довго, є деякі навички, від яких потрібно відмовитися. І так ви правильно подумали, що мова піде про алкоголь та куріння.

Надмірне вживання алкоголю змушує печінку працювати понаднормово. У процесі розщеплення алкоголю утворюються певні токсини, які навіть небезпечніші, ніж сам алкоголь. Саме вони вражають вашу печінку і можуть викликати такі захворювання, як гепатит та цироз печінки.

Крім несприятливих побічних ефектів, які алкоголь чинить на печінку, було показано, що надмірне його вживання погіршує ефективність імунної системи. Коли імунна система слабшає, вона не може належним чином запобігати смертельним захворюванням, які можуть скоротити тривалість вашого життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, споживання тютюну є причиною близько 8 мільйонів смертей на рік. Понад 7 мільйонів із цих смертей є результатом прямого вживання тютюну, а близько 1,2 мільйона — результатом впливу вторинного тютюнового диму на некурців.

5. Стабільні відносини

Ще один несподіваний фактор довголіття – міцні любовні стосунки. Вчені протягом 80 років аналізували фактори довгого та здорового життя і дійшли висновку, що ваш близький партнер благотворно впливає на ваше самопочуття.

Дослідження показало, що близькі стосунки, а не гроші чи слава — це те, що робить людей щасливими протягом усього їхнього життя.

Цей зв'язок захищає людей від життєвих негараздів, допомагають відстрочити розумовий та фізичний занепад і є кращими предикторами довгого та щасливого життя, ніж соціальний клас, IQ або навіть гени.

6. Не засмучуйтесь даремно

Виділіть кілька хвилин із повсякденної рутини, щоб зменшити стрес, який робить вас уразливими для хвороб. Вмійте відрізняти воістину важливі речі від другорядних і пам'ятайте, що ваша схвильованість ніяк не вплине на ситуацію, хіба тільки посилить її.

Є безліч способів, щоб дати своєму розуму «тайм-аут», включаючи дихальні вправи та медитацію.

Глибоке дихання – один із найкращих способів знизити стрес в організмі. Коли ви глибоко дихайте, це посилає вашому мозку сигнали, щоб заспокоїтися та розслабитися.

Потім мозок надсилає це повідомлення вашому тілу. Ті речі, які трапляються, коли ви перебуваєте в стані стресу, такі як прискорене серцебиття, прискорене дихання і високий кров'яний тиск, зменшуються, коли ви глибоко дихаєте.

7. Налаштовуйтесь на позитив

Здорове життя починається зсередини. Коли ви наповнюєте свій розум позитивними думками та енергією, це дасть вам можливість змінити спосіб життя в позитивному ключі.

У 2019 році психолог університету Бостона Левіна Лі виявила, що оптимізм асоціюється з винятковим довголіттям.

Позитивне мислення не означає, що ви тримаєте голову в повітрі та ігноруєте менш приємні життєві ситуації. Позитивне мислення означає лише те, що ви наближаєтеся до неприємностей більш позитивно і продуктивно. Ви очікуєте, що станеться щось краще, а не найгірше, можливо, навіть до всього ставитеся з вдячністю.

Дослідження показують, що те, як ви сприймаєте старіння і своє життя в цілому, впливає на довголіття. Дослідження 2019 року показало, що позитивне мислення може збільшити тривалість життя на 11-15% і підвищити ймовірність дожити до 85 років і старше. Цей ефект незалежний від віку, статі, доходу, депресії та стану здоров'я.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X