Спіть спокійно. Вчені з’ясували, хто міцніше спить — оптимісти або песимісти

28 вересня 2021, 22:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У кого більше шансів перемогти безсоння (Фото:Ariwasabi/Depositphotos)

У кого більше шансів перемогти безсоння (Фото:Ariwasabi/Depositphotos)

Різниця в якості сну у оптимістів і песимістів просто разюча.

Згідно з новим дослідженням учених з університету Ілінойса позитивний і негативний настрій у людей по-різному впливають на їх якість сну.

Наприклад, у оптимістів набагато рідше буває безсоння.

Відео дня

Теоретично, ми все це і так знали. Але одна справа — прості припущення, а інше — конкретне дослідження, автори якого оперують фактами.

Група вчених з університету Ілінойса досліджувала, як оптимізм і песимізм впливає на якість сну людини.

Як пише Medical News Today, у дослідженні взяли участь 3548 респондентів у віці від 32 до 51 року, яким потрібно було описати, наскільки вони згодні з декількома твердженнями на кшталт «я завжди оптимістичний щодо свого майбутнього» або «я не думаю, що у мене все буде добре».

Вчені також зібрали дані про якість сну респондентів, на кшталт середньої кількості годин сну за ніч, наявності симптомів безсоння, і навіть про те, чи міцно вони сплять вночі або їх легко розбудити.

Згідно з результатами дослідження у людей з оптимістичним настроєм на 74% менше ймовірність появи безсоння.

Крім того, оптимісти сплять у середньому 6−9 годин щодня.

«Нестача здорового сну є проблемою громадської охорони здоров’я, адже погана якість сну пов’язана з безліччю проблем зі здоров’ям, включаючи підвищений ризик ожиріння, гіпертонії і всіх причин смертності», — розповідає автор дослідження доктор Розальба Ернандес.

За її словами, схильність до оптимізму є психологічною підмогою для відсутності хвороб і відмінного здоров’я.

«Оптимісти з більшою ймовірністю будуть активніше вирішувати проблеми та неприємності, а також інтерпретувати стресові події більш позитивно, знижуючи рівень занепокоєння під час сну», — резюмує Ернаднес.

За даними організації National Sleep Foundation, приблизно кожна третя людина на планеті страждає на безсоння.

При цьому такий розлад не прийнято вважати захворюванням. Безсоння — це, радше, симптом вже існуючих хвороб або неправильної роботи організму.

Люди, які мають проблеми зі сном як мінімум три рази на тиждень протягом трьох місяців — страждають на безсоння. Від втрати концентрації, проблем з пам’яттю, стресів і постійної втоми це може призвести до серйозних фізичних і психологічних захворювань.

Раніше НВ Здоров’я писало про те, що американський вчений створив методику, яка дозволяє заснути за кілька секунд. Вона називається «4−7-8» і заснована на давній традиції йоги пранаяма. Автор стверджує, що методика не має жодної «магії», а попросту активує парасимпатичну нервову систему, вводячи її в режим відпочинку і відновлення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X