Тільки не сода. Лікар розповів, як надати першу допомогу потерпілому від опіків білим фосфором

24 березня, 11:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фосфорні бомби вже застосовувалися у низці областей України (Фото:ABC News)

Фосфорні бомби вже застосовувалися у низці областей України (Фото:ABC News)

Росія використовує заборонені фосфорні бомби. Від них постраждали населені пункти у Київській, Луганській, Донецькій областях.

Про те, як надати першу допомогу при хімічних опіках білим фосфором, розповів лікар Роздільнянської ЦРЛ Іван Черненко.

Лікар акцентує на тому, що в першу чергу потрібно евакуювати постраждалих із зони ураження, уникаючи контакту з ними голими руками. Це важливо, оскільки частинки фосфору можуть опинитися на людині, яка надає допомогу. Оптимально захистити руки хіміостійкими засобами індивідуального захисту. Дихальні шляхи слід захистити респіратором або протигазом CBRN full-face-piece SCBA або аналогами. Якщо подібних речей немає під рукою – під час евакуації слід рухатися проти вітру.

Відео дня

Потім потрібно протягом 15 хвилин промити опіки потерпілого прохолодною проточною водою, слідкуючи, щоб бризки не потрапили на здорову шкіру. Пам'ятайте про те, що фосфор добре розчиняється у воді, і тому можливість його поширення досить висока. Якщо доступу до проточної води немає, накладіть на рани вологу марлю. Це закриє фосфор доступ до повітря і припинить горіння. В крайньому випадку з тією ж ціллю можна використовувати пісок або землю.

Після обробки рани накрийте її марлевою пов'язкою - мікрочастинки фосфору можуть займатися повторно.

Перевірити їх наявність можна за допомогою ультрафіолетової лампи, але не варто намагатися усунути крупинки фосфору пінцетом - тільки водою. Наприкінці можна обробити рану мильним розчином.

Після цього необхідно зняти одяг із постраждалих, завернути в ковдру та транспортувати до лікарні, контролюючи прохідність дихальних шляхів.

У разі потрапляння фосфору в носоглотку не потрібно намагатися викликати блювоту у потерпілого. За можливості, дайте йому кисень.

При попаданні фосфору в очі, варто промити їх великою кількістю води і накласти пов'язку, що не давить.

Доктор Черненко закликає дотримуватися цього алгоритму та не використовувати інші «методики» з мережі, включаючи обробку опіків содою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X