Коронавірус нікуди не подівся. Штам Омікрон продовжує мутувати

3 травня, 15:30
У Омікрона продовжують з’являтися нові підтипи (Фото:pixabay)

У Омікрона продовжують з’являтися нові підтипи (Фото:pixabay)

Поява надзвичайно заразного, але менш смертносного штаму Омікрон дала багатьом ученим надію на швидке завершення пандемії. Але зараз зрозуміло, що найближчим часом цього не станеться.

У наші дні Омікрон є домінуючим типом коронавірусу в усьому світі. Однак не варто вважати, що з його появою ланцюжок мутацій вірусу закінчився, адже навіть у цього штаму вже безліч підвидів.

Відео дня

Найбільш поширеним донедавна був підтип ВА.2, але зараз з'явився новий варіант, який отримав складну назву BA.2.12.1

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, попередні дослідження показують, що він приблизно на 25 відсотків заразніший, ніж попередник.

Президент США прокоментував появу нового підтипу так: «Ми маємо дуже, дуже заразний варіант. Буде важко гарантувати, що ніхто не захворіє на ковід в Америці. Це навіть не політична ціль». Джо Байден дав зрозуміти населенню, що США не намагатимуться досягти нульового зараження, як це прийнято, наприклад, у Китаї. Тим більше досвід Піднебесної показує, що суворі обмежувальні заходи викликають обурення навіть в авторитарних країнах.

Примітно, що цей коментар був відповіддю на питання про перебіг хвороби віце-президента Камали Харріс, яка нещодавно зробила щеплення від ковід вчетверте.

Омікроном заразилося близько 80 млн американців, хоча рівень покриття вакцинами в цій країні був дуже високим, тому випадок Харріс став черговим підтвердженням того, що обговорюється вже давно — вакцини не надто ефективні для зниження ризику захворіти, їхнє завдання — уникнути ускладнень при хворобі.

У всякому разі, якщо йдеться про вакцини світових виробників, а не про російське імпортозаміщення. Як показує приклад покійного лідера ЛДПР Володимира Жириновського, який зробив цілих вісім російських щеплень, якість все ж таки важливіша за кількість.

Загалом у Омікрона менше шансів убити людину, ніж у попередніх штамів. Але ніхто не може дати гарантію, що в майбутньому не з'явиться смертоносніший підтип штаму, або навіть новий штам.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X