Обійми допомагають боротися зі стресом. Але тільки жінкам

Обійми допомагають знизити тиск і рівень кортизолу (Фото:pixabay)
Психолог Вірджинія Сатир заявила про необхідність обіймів ще у ХХ столітті. І навіть порахувала, скільки потрібно для виживання, гарного самопочуття та усвідомлення власної значущості. Нещодавно вченим удалося підтвердити це твердження.
Група нідерландських лікарів на чолі з Джуліаном Пакхайзером провела дослідження на 76 людях, які перебували у стосунках. Вони мали пройти стрес-тест, під час якого учасники першої групи обіймали один одного, а другий — ні.
Стрес-тест полягав у зануренні руки в крижану воду та утриманні її там протягом кількох хвилин. Під час тесту вчені фіксували показники кров'яного тиску, а потім брали зразки слини для визначення кортизолу через 15 і 25 хвилин після закінчення тесту. Самим учасникам слід заповнювати анкету після кожної стресової індукції, оцінюючи, наскільки неприємними були відчуття.
З'ясувалося, що група, що обіймається, в цілому куди краще переносила випробування холодом. Але при цьому чоловіки не демонстрували майже жодного результату обіймів, а ось у жінок його ефект був значним. Показники кортизолу у них були відчутно нижчими і через 15, і через 25 хвилин.
Також жінки з групи обіймів переносили стрес легше й за власними відчуттями, про що свідчили їхні записи в анкетах.
"Простою порадою було б обійняти свого партнера, родича або друга, якщо ви знаєте, що вони скоро зіштовхнуться зі стресовими ситуаціями", - сказав Пакхайзер.
Це дослідження переконливо показує, наскільки важливо підтримувати та піклуватися про партнера під час стресових ситуацій.
Раніше НВ писав про інтерв'ю з Едіт Егер. Знаменитий американський психолог, що спеціалізується на терапії травми, та колишня ув'язнена концтабору Аушвіц розповіла про головні емоційні проблеми, які переживають сьогодні українці, і згадала найстрашніший досвід у своєму житті.
Поради про те, як подолати тривожність та впоратися з переживаннями, дав і знаменитий психолог Роберт Таїббі.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.