Гарні новини. Італійські медики з’ясували, коли повернеться нюх після ковіда

12 серпня, 09:31
Протягом двох років нюх повертається майже до всіх (Фото:korobova1985/Depositphotos)

Протягом двох років нюх повертається майже до всіх (Фото:korobova1985/Depositphotos)

Згідно зі спостереженнями доктора Паоло Босколо-Ріццо з Університету Трієста в Італії, 89% пацієнтів позбавляється аносмії протягом двох років після хвороби.

Цей висновок вчений зробив, поспостерігавши за 170 захворілими на коронавірусну хворобу. При цьому більшість із них відновлювали нюх швидко – протягом шести місяців. Лише 11% заявили про довгострокову втрату відчуття запаху чи смаку.

Відео дня

Через два роки лише 2,5% пацієнтів повідомили, що їх нюх та смак, як і раніше, відсутні. Ще 9% сказали, що ці відчуття покращали, але не повністю відновилися.

Раніше вчені проаналізували частоту аносмії при ковіді, що тривала понад 180 днів. З'ясувалося, що це явище зустрічалося у 5% тих, хто хворів на коронавірус.

Виходячи з даних про загальну захворюваність на липень 2022 року, вони з'ясували, що на тривалий термін нюх втратили 15 млн пацієнтів.

Зазвичай втрата відчуття запахів при ковіді короткочасна. Майже у 75% тих, хто переніс коронавірус, нюх відновлюється протягом місяця. За кілька місяців запахи зможуть відчувати близько 95% людей.

Також вчені з'ясували, що втрата смаку гевзія) спостерігалася у 12 млн осіб.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X