Щось із «Форсажу». Вчені відкрили новий вид стресової реакції за кермом — що може стати причиною?

12 травня 2021, 11:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За кермом автомобіля водії часто можуть відчути відчуття пульсації при великій швидкості, або ж просто переміщаючись по місту, але мало хто розуміє, як цей процес може впливати на нервову систему.

У новому дослідженні, вчені лабораторії університету Х'юстону вивчили фізіологічні ефекти прискорення. Учасники експерименту просто роз'їжджали по місту в районі Брайан-Коледж-Стейшн (Штат Техас).

Відео дня

В ході експерименту були надані комфортні умови водіння з невеликими пробками і гарною погодою, але попри це вченим вдалося зафіксувати у водіїв незвичайну стресову реакцію.

За словами дослідників, близько половини добровольців відчули гіперзбудження - це підвищені стресові прояви, внаслідок частих зупинок і їзди по місту навіть на відносно повільних швидкостях.

«Ми називаємо це явище «прискореним збудженням» - сказав професор комп'ютерних наук Іоанніс Павлідіс.

«Прискорене збудження» звучить як щось із «Форсажу», але це не приємне чи позитивне почуття, а форма гострої стресової реакції, яка вказує на те, що водії відчувають себе перевантаженими стресовими факторами.

В цьому експерименті реакцію на стрес у 11 учасників спостерігали за допомогою автомобільної тепловізійної камери, яка вимірювала рівень периназального потовиділення - мимовільної реакції особи, що вказує на порушення симпатичної нервової системи. Водночас комп'ютер записував прискорення, швидкості і рульове управління автомобіля.

Як показали результати дослідження, абсолютно непримітних умов, з якими водій стикається кожен день, досить, щоб викликати значну реакцію збудження на прискорення приблизно у половини водіїв.

Цей невеличкий експеримент показав, що зникає з виду ефект повсякденних поїздок в транспортних засобах - підвищена реакція на стрес, потенційно зачіпає до половини водіїв.

Невідомо, чому деякі люди відчувають підвищений стрес через прискорення, але команда передбачає, що це може бути частково пов'язане з генетичною схильністю.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X