Новий підхід до лікування. Медики знайшли речовину, яка блокує розмноження вірусу SARS-CoV-2
Міжнародна команда під керівництвом дослідника з Університету Британської Колумбії Джозефа Пеннінгера знайшла препарат, який блокує «клітинні двері» вірусу SARS-CoV-2.
Завдяки новій речовині можна зупинити поширення інфекції на ранній стадії, відзначають медики.
«Ми сподіваємося, що наші результати вплинуть на розробку нового препарату для зупинки цієї безпрецедентної пандемії», — зазначає Джозеф Пеннінгер, професор медичного факультету Університету Британської Колумбії.
Дослідження дає нове розуміння ключових аспектів SARS-CoV-2, вірусу, який викликає COVID-19, і його взаємодії на клітинному рівні, а також того, як вірус може інфікувати кровоносні судини і нирки.
Знайдене з'єднання — фермент hrsACE2 — перекриває для короновіруса SARS-CoV-2 вхід в клітку, впливаючи на білок ACE2. Роботу з'єднання перевірили на клітинних культурах, вирощених в лабораторії: на моделі кровоносних судин і нирок людини. Фермент hrsACE2 скоротив зростання SARS-CoV-2 в заражених клітинах в 1000—5000 разів — на ранній стадії захворювання. Зараз роботу ферменту готуються перевірити в клінічних випробуваннях.
«Наше нове дослідження надає дуже необхідні прямі докази того, що препарат — APN01 з ферменту hrsACE2, який скоро буде випробуваний в клінічних випробуваннях європейською біотехнологічною компанією Apeiron Biologics, корисний як противірусна терапія для COVID-19», — каже доктор Арт Слуцький, професор Університету Торонто, який є співавтором дослідження.
Дослідники продемонстрували, що в копіях кровоносних судин і нирок людини — вирощених із стовбурових клітин людини, — вірус може безпосередньо розмножуватися. Це дає важливу інформацію про розвиток захворювання і про те, чому важкі випадки COVID-19 супроводжуються поліорганною недостатністю і ознаками ураження серця і судин.
«Використання органоїдів дозволяє нам дуже гнучко тестувати методи лікування, які вже використовуються для лікування інших захворювань. У такі моменти, коли часу мало, людські органели економлять час», — говорить Нурія Монтсеррат, професор в Інституті біоінженерії Каталонії в Іспанії, яка приймала участь в тестуванні препарату.
Нагадаємо, що недавнє дослідження показало — вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання Covid-19, може потрапити в повітря через дихання інфікованої людини. І залишатися там після цього заразним протягом трьох годин.
До цих пір більшість лікарів і вчених схилялися до думки, що вірус SARS-CoV-2 передається в основному повітряно-крапельним шляхом.
Вважалося, що вірус знаходиться в великих краплях. Це означає, що їм можна заразитися від хворого, який чхає або кашляє або доторкнувшись до поверхні, на яку потрапили крапельки при видиху хворого.
Згідно з іншим дослідженням, результати якого були опубліковані днями, переносниками коронавірусу можуть бути і здорові люди.
Це дослідження, проведене вченими в Сінгапурі, показало, що близько 10% нових інфекцій можуть бути викликані людьми, які переносять вірус, але у них ще не проявляються його симптоми.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.