Знову вітаю. Біологи з Уханя виявили новий коронавірус у кажанів

27 січня, 10:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вірус кажанів може мутувати (Фото:pixahive.com)

Вірус кажанів може мутувати (Фото:pixahive.com)

Група китайських вчених виявила, що нещодавно виявлений вірус NeoCoV може використовувати рецептор ACE2 кажанів і, після мутації, людей, щоб проникати в клітину організму.

Нова робота ще не пройшла рецензування, вона опублікована лише на сайті препринтів bioRxiv.

"У цьому дослідженні ми несподівано виявили, що NeoCoV та його близький родич PDF-2180-CoV можуть ефективно використовувати деякі типи ангіотензинперетворюючого ферменту 2 кажанів (ACE2) і, що набагато гірше, людський ACE2 для проникнення в клітини", - йдеться у новій роботі.

Відео дня

Хороша новина полягає в тому, що вчені виявили молекули, які обмежують людський рецептор ACE2 від підтримки інфекції NeoCoV. Вчені під керівництвом професора Уханьського університету Яня Хуаня відзначають, що NeoCov поки що не здатний заражати людські клітини.

На думку вчених, NeoCoV ефективно заражає клітини людини, що виділяють ACE2 лише після мутації T510F у мотиві зв'язування рецептора (RBM).

"Примітно, що інфекція не може бути перехресно нейтралізована антитілами, орієнтованими на коронавірус SARS-CoV-2 або MERS-CoV", - додають автори.

На думку вчених, новий вірус може бути «загрозою біобезпеки», тому потрібно ретельно стежити за його еволюцією та поширенням.

"Наше дослідження демонструє перший випадок використання ACE2 у вірусах, пов'язаних з MERS, проливаючи світло на потенційну загрозу біологічній безпеці, пов'язану з появою у людей подібних вірусів із високою летальністю та швидкістю передачі", - резюмують автори дослідження.

Додамо, коронавірус MERS, що викликає Близькосхідний респіраторний синдром (Middle East Respiratory Syndrome), було виявлено у вересні 2012 року. Вірус є набагато летальнішим, ніж SARS-CoV-2, але набагато гірше передається від людини до людини.

Раніше НВ писав, що наприкінці 2020 року фахівець Уханьського інституту вірусології Ші Чженлі заявила, що на півдні та південному заході Китаю виявили кажанів з новими видами коронавірусу, здатними долати міжвидовий бар'єр.

"Ми думаємо, що існує високий ризик міжвидової передачі вірусів людині", - сказала вірусолог.

За словами китайського вченого, коронавіруси, зокрема близькі до Sars-CoV-2, що викликає COVID-19, ймовірно, циркулювали в природі за межами Китаю.

"Ми повинні шукати їх не тільки в Китаї, а й у країнах Південної Азії", - сказала Ші Чженлі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X