Рідкісна зараза. Вчені розповіли про новий шляху передачі коронавірусу від людини до людини

10 лютого 2020, 10:57

Китайські і американські дослідники підтвердили, що новий китайський коронавірус також поширюється через фекалії.

Вчені заявили, що діарея може бути вторинним шляхом передачі нового коронавірусу після публікації даних про пацієнтів з новими симптомами.

Вважається, що основним шляхом зараження вірусом є кашель зараженої людини, хоча дослідники раніше визнали, що вони зосереджені на пацієнтах з респіраторними симптомами і, можливо, пропустили ті симптоми, які пов’язані з травним трактом.

Відео дня

В цілому 14 з 138 пацієнтів (10 відсотків) в лікарні Ухань, які були вивчені в новій статті, спочатку скаржилися на діарею і нудоту за один або два дні до розвитку лихоманки і утрудненого дихання.

Перший пацієнт в США з діагнозом 2019 nCoV протягом двох днів також мав проблеми з кишечником, і вірус згодом був виявлений в його фекаліях. Були й інші подібні випадки в Китаї, задокументовані в Lancet, хоча і нечасті. З цього був зроблений висновок про новий можливий шлях передачі вірусу від людини до людини.

«Але ми до сих пір не знаємо, як довго цей вірус може вижити поза організмом — наприклад, ВІЛ може вижити тільки близько 30 хвилин — і до якого температурному діапазону чутливий 2019 nCoV», — визнав Цзяюй Ляо, біоінженер з Університету Каліфорнії в Ріверсайді.

За словами Девіда Фісмана, епідеміолога з Університету Торонто, поширення фекалій може створити нові проблеми для стримування поширення вірусу, але, швидше за все, це стане проблемою лише всередині лікарень, які можуть стати «підсилювачами» епідемії.

Незважаючи на це, основним способом передачі вірусу як і раніше залишається дотик до забруднених поверхонь, а потім — до очей, носа або рота.

Новий тип коронавірусу був вперше виявлений 31 грудня 2019 року в Китаї.

В даний момент він дістався до Таїланду, Японії, Сінгапуру, Тайваню, Малайзії, Австралії, Південної Кореї, Франції, Іспанії, Італії, В'єтнаму, США, Німеччини, Канади, ОАЕ, Індії, Філіппін, Фінляндії, Непалу, Камбоджі, Шрі-Ланки і Росії.

В Україні випадків зараження новим коронавірусом поки не зареєстровано.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X