Загадка коронавірусу. Діти виявилися менш сприйнятливими до епідемії

6 лютого 2020, 17:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські дослідники підрахували, що діти набагато менш сприйнятливі до нової смертельної інфекції, ніж дорослі.

Така особливість вірусу нагадує ситуацію з атиповою пневмонією, епідемія якої відбулася в 2003 році.

Вперше про спалах захворювання було повідомлено 31 грудня, але нікому з дітей молодше 15 років не був поставлений діагноз станом на 22 січня. Січневе дослідження показало, що «діти можуть бути менш схильні до зараження або, при зараженні можуть проявляти більше легкі симптоми»

Відео дня

З тих пір лікарі зафіксували кілька разових випадків серед дітей: 9-місячна дівчинка в Пекіні, дитина в Німеччині, у батька якої був вперше діагностований вірус, і дитина в Шеньчжені, Китай, яка була інфікована, але не проявляє ніяких симптомів.

5 лютого китайська влада підтвердили, що дитина в Ухані, Китай, дала позитивний результат на вірус через 30 годин після народження; мати дитини — пацієнт з коронавірусом. Але здебільшого діти не здаються уразливими для вірусу.

«З усього, що ми бачили, з незрозумілих для нас причин здається, що вірус в першу чергу впливає на дорослих. Правда, деякі зі звітів були з лікарень для дорослих, а не з педіатричних лікарень, тому, можливо, ми поки не бачимо все дані», — сказав Річард Мартінеллі, доцент інфекційного захворювання в Єльській школі медицини.

На думку експертів в області охорони здоров’я, низький рівень захворюваності серед дітей — це хороша річ, оскільки діти з меншою ймовірністю миють руки, прикривають рот і часто демонструють поведінку, яке може поширювати мікроби.

«Якщо ми зможемо захистити дітей — це добре для них, але друге — це добре для населення. Якщо він проникне в дитяче середовище, це може посилити спалах», — сказав Аарон Мілстоун, епідеміолог і професор педіатрії в Університеті Джона Хопкінса.

Коронавірус має разючу подібність з атиповою пневмонією (SARS), яка вбила 774 осіб і заразила понад 8000 осіб в період з листопада 2002 року по липень 2003 року. Були також деякі випадки атипової пневмонії серед дітей: тільки 80 лабораторно підтверджених випадків і 55 ймовірних або передбачуваних випадків. У більшості з цих дітей піднялася температура, а у деяких був кашель або блювота.

У звіті за 2007 рік експерти з Центрів з контролю і профілактиці захворювань визначили, що у дітей у віці 12 років і молодше симптоми були слабші, ніж у дорослих. Жодна дитина або підліток не помер від вірусу, і був тільки один випадок, коли дитина передала SARS іншій людині. Вчені до цих пір не знають, чому це так.

У нинішнього спалаху коронавірусу є два пояснення того, чому так мало дітей захворіли: або вони з меншою ймовірністю піддаються впливу вірусу, або щось відрізняється в тому, як їх організм реагує на вірус.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X