Проти супербактерій. У США створили антибіотик нового типу

29 жовтня 2021, 13:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Структурні візуалізації показують принцип роботи ібоксаміцину (Фото:Polikanov, et al)

Структурні візуалізації показують принцип роботи ібоксаміцину (Фото:Polikanov, et al)

Фармацевти зі США повідомили про новий антибіотик, який зв’язується з рибосомами бактеріальних клітин та запобігає розвитку хвороб мишей від стійких до ліків патогенів.

Вчені з Університету Іллінойсу в Чикаго (UIC) зазначають, що їм вдалося показати потенціал препарату, який назвали ібоксаміцином.

Препарат — синтетичний оксепанопролінамід, який являє собою новий клас антибактеріальних препаратів — був розроблений та випробуваний на тваринах співавторами дослідження з Чикаго та Гарвардського університету.

Відео дня

Він не тільки може допомогти людям, які страждають від стійких до антибіотиків бактерій, але також показує, як ліки можуть долати поширений механізм стійкості до цього класу антибактеріальних засобів. У новій статті повідомляється, що ібоксаміцин дуже ефективний у боротьбі з грамнегативними та грампозитивними лікарсько-стійкими бактеріями у мишей.

У дослідженні також повідомляється про інше відкриття UIC: це молекулярний механізм, який дозволяє цьому препарату долати резистентність, що є важливою інформацією, яку наукова спільнота може використовувати для прийняття більш обґрунтованих рішень при пошуку та розробці нових антибіотиків та розробці досліджень для їх тестування.

«Було захоплююче бачити, як цей агент зв’язується в структурі стійкої до ліків рибосоми, і було досить дивно, що ліки зв’язуються так само, як і звичайна рибосома, але викликає значні структурні перебудови, які ніколи не спостерігалися», — сказав співавтор дослідження Юрій Поліканов, доцент біологічних наук Коледжу гуманітарних та природничих наук Університету Іллінойсу.

Раніше НВ писав, що дослідники виявили антибіотик, який одночасно пробиває стінки бактерій і руйнує фолієву кислоту в їхніх клітинах — вбиваючи як отруєна стріла.

При цьому речовина під назвою SCH-79 797 не викликає резистентності, тобто стійкості бактерій до антибіотиків, упевнені автори відкриття.

«Це перший антибіотик, який може впливати на грампозитивні та грамнегативні речовини, ігноруючи опір. З погляду „чому це корисно?“, суть у цьому. Але ми, вчені, найбільше схвильовані тим, як працює цей антибіотик — атакуючи за допомогою двох різних механізмів в одній молекулі», — сказав Земер Гітай, професор біології Прінстона і старший автор статті.

«Ми сподіваємося, що цю властивість можна буде узагальнити, що призведе до появи кращих антибіотиків і навіть нових типів антибіотиків у майбутньому», — додав учений.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X