Все не так, як раніше. ВООЗ випустила нові рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

29 березня, 15:22
У майбутньому нам можуть стати доступні вакцини від раку (Фото:unsplash)

У майбутньому нам можуть стати доступні вакцини від раку (Фото:unsplash)

Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу. Це стосується бустерного щеплення.

У вівторок консультативна група ВООЗ опублікувала нові рекомендації використання вакцин проти COVID-19.

Зміни були зроблені після врахування імунітету, який багато людей виробили через вакцинацію або інфекцію.

Відео дня

Переглянуті рекомендації включають три рівні класифікації - високий, середній і низький. Рівень групи визначає її місце в списку пріоритетів вакцинації.

До «високопріоритетної» групи входять медичні працівники, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями, такими як діабет і хвороби серця, люди з ослабленою імунною системою та вагітні жінки.

Експерти рекомендують, щоб люди цієї групи отримували додаткову планову ревакцинацію через шість або 12 місяців після останньої вакцинації.

До групи «середнього пріоритету» входять здорові дорослі віком до 60 років, а також діти та молоді люди з основними захворюваннями. Особам у цій групі рекомендовано отримати лише першу серію ревакцинацій. Експерти кажуть, що додаткові бустери безпечні, але вони зазначають, що користь для здоров’я людей від їх прийому є «порівняно низькою».

Групу «низького пріоритету» становлять здорові діти та підлітки. Експерти кажуть, що залишать рішення про вакцинацію цієї групи на розсуд кожної країни.

Вони кажуть, що переваги для здоров’я населення, отримані від вакцинації цієї групи, «порівняно набагато нижчі», ніж ті, що отримані від вакцинації дітей проти кору та інших хвороб.

Консультативна група каже, що країни не повинні йти на компроміс щодо надання планових щеплень для «високопріоритетної» групи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X