Новий удар по вірусу. Китайську вакцину від COVID-19 визнали безпечною

18 листопада 2020, 13:51

Результати ранньої фази рандомізованого клінічного випробування китайської вакцини на основі інактивованого вірусу SARS-CoV-2 показали її безпеку.

Це не фінальна стадія випробувань, але дані говорять про те, що вакцина CoronaVac викликає утворення антитіл у здорових волонтерів у віці від 18 до 59 років.

Відповіді антитіл можна було викликати протягом 28 днів після першої імунізації шляхом введення двох доз вакцини-кандидата з інтервалом 14 днів.

Відео дня

У дослідженні також визначена оптимальна доза, що забезпечує найвищу відповідь антитіл, з урахуванням побічних ефектів і виробничої потужності. Вона становить 3 мкг, і це буде додатково вивчено в фазі 3 випробувань, які вже ведуться.

Дослідження не було розроблено для оцінки ефективності, і результати досліджень фази 3 матимуть вирішальне значення для визначення того, чи достатня імунна відповідь, викликана CoronaVac, для захисту від інфекції SARS-CoV-2. Крім того, стійкість відповіді антитіл необхідно перевірити в майбутніх дослідженнях, щоб визначити, наскільки довгим може бути будь-який захист.

Нарешті, в дослідження були включені тільки здорові дорослі віком від 18 до 59 років, і будуть потрібні подальші дослідження для тестування вакцини-кандидата в інших вікових групах, а також на людях, у яких вже є захворювання.

Професор Фенцай Чжу, співавтор дослідження, з Провінційного центру з контролю і профілактиці захворювань Цзянсу, Нанкін, Китай, сказав: «Наші результати показують, що CoronaVac здатний викликати швидку відповідь антитіл протягом чотирьох тижнів після імунізації, якщо давати дві дози вакцини з інтервалом в 14 днів. Ми вважаємо, що це робить вакцину придатною для екстреного використання під час пандемії. У більш довгостроковій перспективі, коли ризик COVID-19 нижче, наші результати показують, що введення двох доз з місячним інтервалом, а не двотижневим, може бути більш підходящим».

CoronaVac — одна з 48 вакцин-кандидатів від COVID-19, які в даний час проходять клінічні випробування. Це хімічно інактивована вакцина на основі цільного вірусу на основі штаму SARS-CoV-2, який був спочатку виділений у пацієнта в Китаї.

Клінічні випробування фази 1 і 2 проводилися в окрузі Суйнін провінції Цзянсу, Китай. Всі учасники були в віці від 18 до 59 років, і були включені тільки люди, які не були інфіковані COVID-19 в анамнезі, не їздили в райони з високою захворюваністю і не мали ознак лихоманки.

Більшість повідомлених побічних ефектів були легкими, і учасники одужали протягом 48 годин, при цьому найчастішим симптомом був біль в місці ін'єкції. Також був один випадок важкої алергічної реакції протягом 48 годин після отримання першої дози.

Автори відзначають кілька обмежень свого дослідження. Випробування фази 2 цієї статті не оцінювало відповіді Т-клітин, які є ще однією ланкою імунної відповіді на вірусні інфекції. Це буде вивчено в рамках триваючих досліджень фази 3.

У коментарі доктор Наор Бар-Зеєв з Університету Джона Хопкінса, який не брав участі в дослідженні, сказав: «Як і всі випробування фази 2, результати слід інтерпретувати з обережністю, поки результати фази 3 не будуть опубліковані. Але навіть тоді, після завершення фази 3 і після отримання ліцензії, ми повинні зберігати обережність».

Нагадаємо, на початку листопада американська фармацевтична компанія Pfizer і німецьке біотехнологічне підприємство BioNTech підтвердили, що їх нова вакцина від коронавірусу запобігла 90% випадків зараження в дослідженні з десятками тисяч добровольців.

«Результати засновані на проміжному аналізі, проведеному після того, як 94 учасників розділили на тих, хто отримав плацебо, і тих, хто був вакцинована і заразився Covid-19», — зазначено в повідомленні.

Клінічні випробування вакцини продовжать до тих пір, поки не буде підтверджено 164 випадки успішного запобігання зараженню.

У Pfizer очікують, що цього можна буде досягти вже в найближчі тижні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X