За аналізом крові. Вчені виявили маркер швидкої смерті

15 січня 2020, 21:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Низькі рівні лімфоцитів в крові можуть бути раннім попередженням про майбутнє смертельне захворювання.

Данські дослідники показали, що низькі показники були пов’язані зі збільшенням смертності на 60%, причому незалежно від причини.

«Наше дослідження показало, що тих, хто має лімфопенію, тобто низький рівень лімфоцитів, мали високий ризик померти від будь-якої причини, незалежно від будь-якого іншого фактора ризику смертності від усіх причин, включаючи вік», — пише один з авторів роботи, доктор Стіг Боженс.

Відео дня

Лімфопенія часто виявляється під час рутинних аналізів крові, і пацієнти зазвичай не направляються на подальше дослідження, тому що значення лімфопенії як показника майбутнього здоров’я не було відомо.

Вчені провели дворічний експеримент за участю 108 135 осіб данського походження у віці від 20 до 100 років. Випадкове виявлення низької кількості лімфоцитів було пов’язано з 1,6-кратним збільшенням ризику смерті від будь-якої причини і в 1,5−2,8 рази підвищеною вірогідністю померти від раку, серцево-судинних, респіраторних захворювань, інфекцій і інших причин. За досліджуваний період померли 10 372 осіб.

Зв’язок між лімфопенією і смертю може бути пов’язаний зі зниженою імунною здатністю виживати при потенційно смертельних захворюваннях. Лімфопенія також може вказувати на слабкість, яка може привести до хвороби і смерті.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X