Страшна загроза. Низький пульс у дітей може бути симптомом серйозного захворювання

21 квітня 2021, 06:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені з медичного коледжу штату Джорджія протягом 21 року аналізували дані більше 700 дітей у віці від 5 до 16 років, для оцінки ризику серцевих захворювань .

Згідно з їхніми даними, підлітки у яких раптово знижується частота пульсу в стані спокою можуть мати підвищений ризик розвитку серцевих захворювань в більш зрілому віці, пише американське видання WebMD.

Відео дня

За цей час частота пульсу учасників в стані спокою перевірялася не менше трьох разів. Більш ніж у половини перевіряли частоту серцевих скорочень (ЧСС) вісім або більше разів, максимум 15 разів.

Подальше дослідження свідчить про значний зв’язок між швидким зниженням пульсу в стані спокою з дитинства до дорослого віку і збільшенням лівого шлуночка — головної помпової камери серця.

«Незрозуміле зниження (пульсу — ред.) з плином часу — це недобре», — сказав в прес-релізі коледжу автор дослідження доктор Гастон Капука.

Дослідники виявили, що в 30% учасників на початку була низька частота серцевих скорочень в стані спокою, яка відносно швидко знижувалася в міру того, як вони вступали у доросле життя, в понад 45% була помірна ЧСС і відповідно з віком вона потроху знижувалася, і більше 24% починали з високої частоти пульсу в стані спокою з подальшим невеликим зниженням.

Швидке зниження частоти серцевих скорочень також було пов’язано з високим рівнем тиску в кровоносних судинах.

Дослідники пояснили, що у відповідь на постійне накачування з підвищенням артеріального тиску, лівий шлуночок стає більше і при цьому слабкіше, що в кінцевому підсумку може призвести до серцевої недостатності.

Таким чином, якщо значне зниження пульсу не пов’язане з інтенсивним аеробним навантаженням, це може вказувати на те, що людина схильна до підвищеного ризику серцевих захворювань. Автори експерименту впевнені, що ці результати можуть вплинути на подальше лікування пацієнтів з проблемами серцево-судинної системи.

Раніше НВ повідомляв, нове британське дослідження показало, що люди з проблемами серця мають підвищений ризик зараження COVID-19.

Таким чином, вірус COVID-19 сам по собі навряд чи створює кардіологічні проблеми, вважають дослідники.

«У цьому дослідженні ми виявили, що погіршення структури і функції серця пов’язано з більш високим ризиком подальшого COVID-19. Це важливо, тому що деякі дослідження показали, що COVID-19 може викликати структурні пошкодження серця. Однак ймовірно, що погані структури серця існували раніше COVID-19 «, — пояснила провідний дослідник дослідження Захра Раїса-Естабраг. Вона займається клінічними дослідженнями в Лондонському університеті королеви Марії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X