Солодких снів. Часті нічні кошмари можуть свідчити про розвиток деменції

23 вересня, 06:01
Зв’язок між нічними кошмарами та деменцією набагато сильніший у чоловіків, ніж у жінок (Фото:belchonock / depositphotos)

Зв’язок між нічними кошмарами та деменцією набагато сильніший у чоловіків, ніж у жінок (Фото:belchonock / depositphotos)

Британський вчений з’ясував, що нічні кошмари та погані сни, які часто будять людину, можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції.

Це не стосується дітей — автор дослідження невролог Абідемі Отайку окремо наголошує, що підвищений ризик розвитку деменції може бути пов'язаний із поганим сном у людей середнього чи похилого віку.

Відео дня

Робота Отайку опублікована в журналі eClinicalMedicine.

Вчений проаналізував дані трьох великих американських досліджень, у яких брали участь понад 600 осіб віком 35-64 років та 2600 осіб віком 79+ років.

Ніхто з них на початку дослідження не мав деменції, і за кожним потім спостерігали: за учасниками групи середнього віку протягом дев'яти років, за «старшою групою» — близько п'яти. Крім того, всі вони заповнили низку анкет, серед яких одна була присвячена сну людей та нічним кошмарам.

Виявилося, що ті з «середньої групи», кому щотижня снилися кошмари, вчетверо частіше відчували зниження когнітивних функцій (що є провісником деменції) протягом наступного десятиліття; водночас у «старшої» групи вдвічі частіше діагностували деменцію.

Причому зв'язок між нічними кошмарами та захворюванням набагато сильніший у чоловіків, ніж у жінок. Так, літні чоловіки, яким щотижня снилися кошмари, вп'ятеро частіше страждали на деменцію порівняно з тими, хто не повідомляв про кошмари. У жінок збільшення ризику становило лише 41%. У групі середнього віку ситуація дуже схожа.

"Ці результати показують, що часті нічні кошмари можуть бути однією з ранніх ознак деменції, яка може передувати розвитку проблем з пам'яттю та мисленням на кілька років або навіть десятиліть, особливо у чоловіків", — пише вчений у своїй колонці. Також він припускає, що погані сни можуть бути не ознакою, а навіть причиною захворювання.

У майбутньому вчений сподівається вивчити зв'язок між нічними кошмарами та деменцією серед молоді.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X