Нічого не бере. В Африці виявили нову супербактерію

23 вересня 2019, 14:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Біологи виявили в республіці Конго небезпечний варіант нетифоїдної сальмонели, який володіє особливою стійкістю до антибіотиків.

Зокрема, ця бактерія виявилася нечутлива до цефтріаксону.

Більшість інфекцій сальмонели призводять до симптомів, пов’язаних з харчовим отруєнням. Хоча неприємні симптоми не є небезпечними для життя в переважній більшості випадків. Але в країнах Африки на південь від Сахари сальмонели, такі як Salmonella enterica, серотип Typhimurium, можуть викликати інфекції крові, відомі як інвазивні нетифозні інфекції сальмонели (iNTS).

Відео дня

За оцінками, щороку від інфекцій iNTS страждають 3,4 мільйона чоловік і в світі гине 681 316 осіб, більшість з смертей викликані S. typhimurium. Утримання та лікування інфекцій iNTS в таких місцях, як ДРК, ускладнюється обмеженим доступом до охорони здоров’я, проблемами інфраструктури і ослабленим імунітетом, особливо схильні до ризику діти у віці до п’яти років.

Сандра ван Пейвелде з інституту Тропічної Медицини в Антверпені і її колеги взяли зразки сальмонел Typhimurium у пацієнтів в трьох різних містах республіки Конго. У 51 зразку вчені виявили бактерії з множинною лікарською стійкістю, причому стійкістю до антибіотиків другої лінії.

У цього різновиду бактерії вже досить давно виявили множинну лікарську стійкість: на них не діють антибіотики першої лінії, такі як ампіцилін, левоміцетин і сульфаметоксазол. Тому лікарям рекомендували антибіотики наступної лінії: цефтріаксон і азитроміцин. Але виявилося, що і ці ліки вже майже не діють на бактерії. Крім того, бактерії володіли зниженою чутливістю до ципрофлоксацину.

Професор октави Лунгуя заявив: «Ми ізолювали Salmonella typhimurium від пацієнтів в лікарнях по всій Демократичній Республіці Конго під час нашої діяльності з епіднагляду за інфекцією кровотоку. Зараз вкрай важливо, щоб ми уважно стежили за бактеріями і їх прогресом».

Професор Гордон Дуган з Кембриджського університету сказав: «Подібні дослідження унікальні, оскільки ми прокладаємо міст між найбільш важливими проблемами охорони здоров’я, які спостерігаються в лікарнях по всьому світу, за допомогою глибоких біологічних досліджень, для яких ми застосовуємо найсучасніші технології. Така співпраця є ключовою і буде мати важливе значення в майбутньому».

Раніше НВ повідомляло, що, згідно з новим дослідженням, тварини на фермах на різних континентах є переносниками супербактерій, які стійкі до антибіотиків. Автори роботи пишуть, що підвищення рівня стійкості до антибіотиків в організмах сільськогосподарських тварин може мати негативний вплив на здоров’я цих тварин, добробут ферм по всьому світу і здоров’я людей.

Вчені вважають, що в регіонах з найвищим рівнем стійкості тварин до антибіотиків необхідно обмежувати використання протимікробних препаратів для збереження їх ефективності, в тому числі і для людини. Особливо це стосується країн із середнім і низьким рівнем доходу, яким повинні допомагати багатші держави, де антибіотики на фермах використовують з 1950-х.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X