10 тисяч нових небезпек. Вчені розповіли про несподіваний ризик глобального потепління

2 травня, 14:53
У майбутньому людству доведеться зіткнутися з новими вірусами (Фото:pixabay)

У майбутньому людству доведеться зіткнутися з новими вірусами (Фото:pixabay)

Зміна клімату несе у собі безліч небезпек: танення льодовиків, урагани, посухи, повені. Але є ще один ризик — збільшення кількості інфекційних захворювань.

Нещодавній випадок зараження дитини штамом пташиного грипу, який раніше циркулював лише серед тварин, став першим за довгий час прикладом зоонозного патогену. Але не найгучнішим, оскільки планета ще пам'ятає коронавірус Covid-19. І точно не останнім, як показують результати дослідження міжнародної групи вчених.

Відео дня

Біологи зі США у співпраці з африканськими кліматологами дійшли висновку, що у найближчі 50 років людство може зіткнутися ще з 10 тис. нових вірусів. У наші дні вони вже існують, передаючись виключно між тваринами, а ось у зв'язку зі зміною ареалу проживання багатьох видів можуть перейти до людей.

Кліматичні зміни змушують представників фауни до пошуку нових зон проживання. Цілком імовірно, вже зайнятих людьми. Також новим контактам із раніше ізольованими видами сприяє зміна підходу до господарської діяльності самих людей.

Вчені прогнозують, що в результаті цих змін насиджені місця залишать 3139 видів, які, контактуючи з іншими тваринами та людьми, передаватимуть віруси у 4000 разів частіше.

Група фахівців припускає, що цей процес уже відбувається, і стримування темпів глобального потепління не зможе його зупинити. Вчені вважають, що в майбутньому людству доведеться докласти багато зусиль для епідеміологічного нагляду за найнебезпечнішими з погляду біологічної різноманітності тропічними регіонами.

Нагадуємо, нещодавно вчені висловили припущення, що людство вже стикалося зі штамом коронавірусу Омікрон. На їхню думку, це сталося наприкінці XIX століття, а епідемія мала назву російського грипу.

А тим часом через спалахи Covid-19 влада Китаю вводить жорсткі локдауни і масове тестування у великих містах. І це не подобається мешканцям Піднебесної.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X