Побічний ефект. Випробування австралійської вакцини від коронавірусу припинили після тестів на ВІЛ

11 грудня 2020, 14:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розробка вакцини від Covid-19 в Австралії була припинена після того, як тести показали хибнопозитивний результат на ВІЛ серед учасників перших випробувань.

Річ у тім, що в цій вакцині використовувалася невелика кількість неактивного білка ВІЛ, яка й визначалася тестами.

Результат спонукав уряд відмовитися від планів закупівлі мільйонів доз вакцини-кандидата і замість цього збільшити замовлення на альтернативи від AstraZeneca і Novax, сказав прем'єр-міністр Скотт Моррісон.

Відео дня

«Вакцина Квінслендського університету не зможе працювати на підставі наукових рекомендацій, і вона більше не буде частиною плану вакцинації Австралії», — сказав Моррісон.

За словами міністра охорони здоров’я Грега Ханта, кандидатна вакцина, яка все ще перебувала на першій стадії випробувань в Університеті Квінсленда, використовувала невелику кількість білка ВІЛ в якості «молекулярного затиску», але викликала реакцію антитіл, яка могла перешкодити скринінгу на ВІЛ.

За словами міністра охорони здоров’я Брендана Мерфі, хоча вакцина виявилася перспективною для подолання Covid-19 і ніяк не підвищувала шанси на передачу ВІЛ, розробку припинили через побоювання, що вона може підірвати довіру суспільства до вакцинації.

«Ймовірно, це було б дуже доброю вакциною, але у нас не має бути жодних проблем з упевненістю населення», — сказав Мерфі.

Професор Пол Янг з Університету Квінсленда наполягав на тому, що білок ВІЛ, який використовується у вакцині, був «абсолютно нешкідливим» і не становив небезпеки для здоров’я тих, хто брав участь у випробуваннях.

Уряд заявив, що це оголошення не змінило заплановане впровадження інших вакцин, яке має розпочатися в березні.

Оскільки в Австралії щодня реєструється лише невелика кількість інфекцій, уряд заявив, що може дозволити собі відносно обережний підхід до вакцин у порівнянні з країнами з великими спалахами.

Раніше НВ писав, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) рекомендувало схвалити в США екстрене використання вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech.

17 фахівців проголосували за використання вакцини, а четверо — проти. Таке рішення FDA може стати серйозним поштовхом до початку масової вакцинації в США.

Водночас голосування не означає, що вакцину почнуть застосовувати. Остаточне рішення буде ухвалене Консультативним комітетом з імунізації (ACIP).

Вакцина від COVID-19 розробки американського фармгіганта Pfizer і німецької біотехнологічної компанії BioNTech показала ефективність 95%.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X